Tn Volgend jaar vervallen de binnengrenzen van de Europese gemeenschap en daarmee ook de fiscale grenzen tussen de lidstaten. Dit betekent ondermeer een belangrijke aanpassing in de omzet-belasting en de accijns- en de douanewetgeving. Een overzicht van de veranderingen die Heineken te wachten staan. Het meetmoment van verschuldigde belasting verschuift per 1 januari A van de brouwketel naar de brouwerijpoort Door de afschaffing van de fiscale grenzen verdwijnen per 1 januari 1993 de grenscon troles tussen de lidstaten van de Europese Gemeenschap. Dit betekent dat de BTW-heffing op produkten dan niet meer aan de grens plaatsvindt. In plaats daarvan wordt een administra tieve inspectie ingevoerd, die voor een groot deel door de bedrijven zelf moet worden aangeleverd. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de zoge heten 'BTW-nummers'. Deze nummers vormen het aankno pingspunt voor de controle. Er moet in dat verband een aansluiting worden gevonden tussen hetgeen de exporteur en de importeur administratief hebben verantwoord. Wat betekent dit in de praktijk? Elk bedrijf dat binnen de EG goederen 'exporteert' moet met ingang van volgend jaar zijn BTW-nummer èn dat van zijn afnemer in het EG-land op de bijbehorende factuur vermel den. Deze nummers moeten vóór 1 januari 1993 bij de diverse afnemers worden opge vraagd. Daarnaast is elk bedrijf ondermeer verplicht per kwar taal een opgave c.q. 'listing' te doen van de goederenexport (of zoals het volgend jaar heet van 'de intra communautaire leve ringen') binnen de EG. Verder dient nog iedere maand een ge detailleerde opgave te worden gedaan aan het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Veel werk Al deze maatregelen betekenen veel extra werk voor de admi nistratieve afdelingen van bedrijven. Binnen Heineken is een werkgroep bezig een en ander in overleg met de betrok ken afdelingen voor te berei den. Probleempunt hierbij is dat de nieuwe wetgeving nog steeds niet is afgerond. Zo ligt 1993: het jaar van fiscale veranderingen

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 22