28 november 1985 Het was daar dat koffiedame Jo- landa Verhoeven de koffie rondbracht. Zij bleek een van de vier dochters van Wils voor malige collega. Bovendien ken de zij Wils huidige collega (zijn maatje Fred met wie hij een praktisch onafscheidelijk duo vormt in het Zoeterwoudse kantoor) van school. Gespreks stof genoeg dus. Het klikte van beide kanten. "In het begin heb ben we niets aan de grote klok gehangen", vertelt Wil. "Maar ja, als je elkaar net leert ken nen, wil je elkaar toch vaker zien dan anders. Dan wist ik precies hoe laat ze in de pantry was en dan ging ik er even heen om een kopje koffie te halen." Van het een kwam het ander en al snel besloten Wil en Jolanda Lees verder op pagina 20 Elkaar opzoeken Ook Jolanda en Wil Schoon- hagen hebben elkaar op het werk leren kennen. Aanvanke lijk werkte Wil bij de afdeling Intern Transport. Na een onge luk kon hij niet meer op de hef truck werken en kreeg hij een functie als medewerker Interne Dienst in het kantoorgebouw. Vraag Ilonka Ilonka en Jan Bertrums zijn deze maand achttien jaar ge trouwd. In tegenstelling tot de twee eerder genoemde paren, hebben zij elkaar niet bij Heineken leren kennen. Jan werkt al zeventien jaar bij de brouwerij in Den Bosch. De eerste acht jaar bij de afdeling Verpakken, daarna bij de afde ling Ontvangsten. Daar werkt Jan nu als eerste tapper/kelner. Ilonka heeft anderhalf jaar ge leden een contract voor twee jaar gekregen en werkt als administratief medewerkster bij Inkoop magazijn. Daarvoor Liever vaste dienst Zowel de Interne Dienst als Ilonka voelden wel voor dit voorstel. "Een baan op oproep- basis is echter heel onzeker. Je zit elke ochtend klaar om half negen, voor het geval het uit zendbureau belt dat je nodig bent. Toen er een vacature was voor een vaste baan bij Inkoop voor twee dagen in de week, wilde ik dat liever doen", vult Ilonka aan. Ilonka was al langer bekend met werkzaamheden op de brouwerij. "Wij helpen al jaren samen bij het Sinterklaas feest op deze vestiging. En we staan samen in het Heineken Ontspannings Centrum achter de bar, als de Heineken Fanfare Ilonka en Jan Bertrums, 6 december 1974 een feest heeft. In onze vrije tijd staan we ook achter de bar in het Gemeenschapshuis. We zijn dus wel gewend samen te werken. Het heeft natuurlijk voordelen in praktische zin als je beiden bij hetzelfde bedrijf werkt. Als het regent, kan ik bijvoorbeeld met Jan meerij den. Maar ik vind het vooral heel leuk." Willen meepraten "Ook toen ik nog niet bij Heineken werkte, vond ik het belangrijk dat ik ongeveer wist wat zijn werk inhield. Toen Jan bij Ontvangsten ging werken, heb ik een rondleiding en een ontvangst meegemaakt. En als Jan op beurzen moet werken, zoals de BBB in Maastricht of de Horecava in Amsterdam, ga ik er altijd een dagje naar toe om te kijken" vertelt Ilonka. Ook thuis wordt er vaak over Heineken gesproken. "Natuur lijk. Vooral als je allebei dezelf de mensen en afdelingen kent, praat je daar heel gemakkelijk over. Het gebeurt regelmatig dat de kinderen zeggen dat we nu maar eens een ander onder werp moeten kiezen..." Beiden hopen dan ook dat Ilonka's contract, dat in april volgend jaar afloopt, verlengd kan worden. Of dat er een andere functie voor Ilonka bij Heine ken is. "Want we zouden het heel jammer vinden als dat niet zo is", zeggen ze, terwijl ze el kaar veelbetekenend aankijken. samen te gaan wonen. Deze maand zijn ze inmiddels al weer zeven jaar getrouwd. Beiden hebben nog steeds het zelfde werk, al werkt Jolanda sinds de geboorte van de bijna eenjarige Valerie halve dagen. "We zoeken elkaar nu niet meer op. Wil eet elke middag in de kantine. Als ik bijvoorbeeld twee weken tusssen de middag in de broodjeswinkel op de vierde verdieping werk, zie ik hem al die tijd niet", vertelt Jolanda. "Maar het is wel pret tig dat we elkaar zonodig gemakkelijk kunnen bereiken om iets te vertellen." heeft zij enige tijd via een uit zendbureau op oproepbasis als telefoniste in Den Bosch ge werkt. "Ik hoorde van de Inter ne Dienst dat ze wat problemen hadden omdat er steeds andere uitzendkrachten als telefoniste werkten. Ik heb toen gezegd dat Ilonka dat werk waarschijnlijk wel wilde doen. Zij is vroeger telefoniste geweest bij een ver zekeringsmaatschappij. En we wonen hier vlakbij, praktisch onder de rook van de brouwerij. Dus ze kan hier snel zijn, als dat moet", vertelt Jan Bertrums.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 13