Echtparen, waarvan zowel de man als de vrouw bij het Heineken-concern werkt. Daar wilde Vers van 't Vat een verhaal over schrijven. Hoe is het om met een collega getrouwd te zijn? Gehuwd met een collega worden voor buitenlandse be zoekers. Taco vertelde het tech nische gedeelte en ik vertaalde het voor de bezoekers. Het is heel leuk op die manier samen te werken. Taco is een goede ambassadeur voor onze afde ling. Als hij van collega's hoort dat er iets moet worden ver taald, wijst hij hen altijd op het bestaan van onze afdeling." Lia en Taco praten thuis vaak over het werk en over Heine- ken. Vooral toen beiden met de reorganisatie te maken kregen. Soms moet ook bewust iets verzwegen worden. Lia: "Het Jolanda en Wil Schoonhage komt voor dat ik een speech moet vertalen voor een direc teur of een lid van de Raad van Bestuur. Als de inhoud van de toespraak nog niet openbaar mag worden gemaakt, vertel ik Taco vanzelfsprekend niets. Dat is soms best lastig." Meest al kan er in huize Zantinge zon der voorbehoud over Heineken worden gesproken. Zelfs tijdens de vakanties. Die brengen ze namelijk door met een be vriend echtpaar, waarvan de man ook bij Heineken werkt... Hoe is het om met een collega getrouwd te zijn? "Heel leuk" vinden beiden. "Toen we pas getrouwd waren, heb ik nog maar kort bij Heineken ge werkt. In 1984 ben ik namelijk gestopt met werken, na de ge boorte van ons eerste kind. Na vier jaar, toen de jongste in middels twee jaar oud was, hoorde ik van Taco dat er bij de Vertaalafdeling toevallig een vacature was voor een vertaler voor halve dagen. Ik heb daarop gesolliciteerd en werd direct weer aangenomen voor twintig uur per week. Omdat Taco in tussen in ploegendienst werk te, mocht ik die uren koppelen aan zijn diensten. Dat was heel prettig. Op die manier hadden we geen oppas nodig. Er was al tijd een van ons beiden bij de kinderen", vertelt Lia. Goede samenwerking Sinds dochter Gemma vorig jaar naar de basisschool ging, werkt Lia vier dagen a vijf uur. Taco werkt niet meer in ploe gendienst. Daardoor zijn zij al lebei voor een groot deel gelijk tijdig in Zoeterwoude. Lia in het kantoorgebouw, Taco in het bedrijfskantoor. Toch heb ben zij nog weieens contact tijdens het werk. "Op de Ver taalafdeling moet ik vaak Engelse of Spaanse teksten vertalen over brouwtechnische zaken. Het is handig dan een beroep te kunnen doen op zijn kennis", vertelt Lia. "We hebben ook wel eens samen gewerkt, als er getolkt moet Lia en Taco Zantinge reageer den als eerste echtpaar op onze oproep in het oktobernummer van Vers van 't Vat. "fa, waarom niet?" vraagt Taco, die als proces engineer bij de Bedrijfs- techologische dienst in Zoeter woude werkt. "Ik vind Vers van 't Vat een leuk blad. Ik vind dat je er dan zelf ook aan moet meewerken." Taco en Lia hebben elkaar via Heineken leren kennen. A Lia en Taco Zantinge, 13 mei 1983 Beiden speelden bij de Heine ken badmintonvereniging in sport-centrum De Eendekooi. Daar kwamen zij in het voorjaar van 1982 tot de ont dekking dat ze op dezelfde gang werkten in het Zoeterwoudse kantoorgebouw. Lia als ver taalster bij het Vertaalbureau en Taco bij de Centrale Kwali teitsdienst. De vonk sloeg snel over. En op 13 mei 1983 trouwden zij.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 12