Nieuwe vracht wagen voor De Brouwketel Buitenlands bier in PUM Rijsbergen Sinds enkele weken vervoert De Brouwketel B.V. zijn buitenlandse bieren niet meer in neutrale vracht wagens maar met een nieuwe vrachtwagen in De Koninck- uitmonstering. Binnenkort zul len nog twee vrachtwagens in dezelfde kleuren volgen. De Brouwketel heeft gekozen voor vrachtwagens met De Koninck- logo om het belangrijkste merk uit het importassortiment te ondersteunen. "Een vrachtwa gen is een goed medium om De Koninck onder de aandacht te brengen", zegt Wim Derksen, marketing sales manager bij De Brouwketel. De nieuwe Re nault kan 26 pallets vervoeren. Hij kan zowel aan de achterzij de als vanaf de zijkant worden beladen en gelost. De wagen voldoet vanzelfsprekend aan al le eisen om het milieu zo min mogelijk te belasten. Rijsbergen In 1993 zullen de medewerkers driemaal de gele genheid krijgen buitenlands bier af te nemen. Het gaat om bekende importbieren uit het assortiment van De Brouw ketel B.V. In januari kan een keuze worden gemaakt uit De Koninck, Affligem Donker en Affligem Tripel. In maart uit De Koninck, Sol, St. Louis Kriek Lambic en Brigand. En in september zullen De Koninck, Affligem Donker, Affligem Tripel en St. Gueuze Lambic te verkrijgen zijn bij de Per soneels Uitgifte Magazijnen (PUM). Het is ook mogelijk bij elk bier een doos met de bij behorende glazen te kopen. Wie tussen 18 januari en 1 februari 1993 buitenlands bier bij het PUM wil afhalen, moet daarvoor vóór 19 december het aanvraagformulier inzenden, dat onder alle medewerkers is verspreid. Beschrijving Om u alvast een idee te geven van de in januari te bestellen bieren, geven we er een korte beschrijving van. schonken. Anders komt de gist in het glas en kan een lichte troebeling ontstaan. Affligem Donker is gebrouwen met gecarameliseerde mout en daardoor donker van kleur, maar mild van smaak. Het alcoholpercentage bedraagt 7 procent volume. Affligem Tripel is een driedub bel gegist, okerkleurig bier met een volle en krachtige smaak en een alcoholpercentage van 8 procent volume. De smaak en het aroma van Donker en Tripel komen het beste tot hun recht in de Affligem bokaal bij een drinktemperatuur van 12-14 °C. Voor de prijzen van de bieren en de glazen verwijzen wij u naar de personeelsmededeling. De Koninck is het populairste importbier in ons land. Het amberkleurige bier wordt ge brouwen bij de Antwerpse brouwerij De Koninck en wordt in ons land exclusief verkocht door De Brouwketel. Het is een bier van hoge gisting en het heeft een alcoholpercentage van 5 procent. De Koninck kan het beste worden gedronken op een temperatuur van 7 graden Celsius, uit een echt 'bolleke', zoals de Antwerpenaar het glas liefkozend noemt. De Affligem Abdijbieren wor den in licentie gebrouwen door brouwerij De Smedt in Opwijk (België). Affligem Donker en Affligem Tripel zijn eveneens bieren van hoge gisting, met hergisting op fles. Deze bieren moeten daarom voorzichtig worden behandeld en uitge-

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 9