Wieckse Witte chique aangekleed Whiskeypakket van Bols Benelux Maastricht Ook brouwerij De Ridder haakt in op de vraag van de consument naar produk- ten in geschenk verpakkingen. Speciaal voor de naderende feestdagen brengt De Ridder zijn onlangs met goud be kroonde witbier Wieckse Witte in een bijzonder jasje op de markt. Het bier is afgevuld in een 75-centiliterfles, die voor deze gelegenheid wordt afge sloten met een champagne- kurk. De fles is op zijn beurt weer verpakt in een baai blik, waarop de bekende Maastricht se Oeverwal en brouwerij De Ridder zijn afgebeeld. Het blik en de bijbehorende fles zijn half november naar de slijters gedistribueerd. Het gaat slechts om een eenmalige actie. De voorraad ervan is beperkt. Zoetermeer Bols Benelux biedt consumenten deze maand tegen een aantrekke lijke prijs een origineel kennis makingspakket aan van de Ierse whiskey Bushmills. Het luxueus uitgevoerde pakket bevat zes miniaturen van dit Ierse whiskeymerk: drie minia turen Black Bush bish Whiskey en drie miniaturen Bushmills Malt 10 Years Old, de enige Ierse malt whiskey. Het pakket bevat bovendien een boekje met informatie over de ge schiedenis van distilleerderij 'Old Bushmills' en de berei dingswijze van Ierse whiskey. Het geheel is verpakt in een spe ciaal ontworpen blik met daar op in Iers groen een afbeelding van eerdergenoemde distilleer derij. De blikken zijn een origineel cadeau en illustreren het authentieke Ierse karakter van Bushmills. Gezien het ex clusieve karakter van de Bush- mills-blikken kunnen vanaf 16 november maximaal zes een heden bij de slijter worden afgenomen. De geschiedenis van Ierse whis key is nauw verbonden met die van Old Bushmills. Deze oud ste distilleerderij ter wereld verkreeg in 1608 als eerste Ier se distilleerderij een licentie voor het stoken van whiskey. Nog steeds produceert Old Bushmills volgens eeuwen oude traditie de twee beste Ierse whiskey's: Bushmills Malt 10 Years Old en Black Bush bish Whiskey. Ierse whiskey (dat je met 'ey' schrijh) is veel zachter en milder van smaak dan andere whisky's. Dat komt door de typische Ierse bereidingswijze: de gerst wordt niet boven een turfvuur gedroogd, maar in een gesloten ruimte op een gelijk matig verwarmde vloer. Daar door heeb Ierse whiskey geen rokerige en scherpe bijsmaak. Pakket voor lezers Speciaal voor de lezers van ons blad biedt Bols Benelux tien van deze exclusieve pakketten met Ierse whiskey aan. Een leuk geschenk om uzelf of een ander de komende feestdagen mee te verrassen. Om voor zo'n pakket in aanmerking te komen, moet u de volgende vragen beantwoorden: 1Welke twee Ierse whiskey's worden volgens eeuwenoude traditie door Old Bush-mills geproduceerd1 2) Uit welke twee landen zijn de whisky's afkomstig die u volgens een Heineken per- soneelsmededeling in het PUM (Personeels Uitgiften Magazijn) kunt kopen1 Schrijf de goede antwoorden op een (brief)kaart en zet daar op uw naam, huisadres (in verband met de verzending!), telefoonnummer, persoons nummer en de vestiging waar u werkt. Stuur deze vóór 14 december in naar Redactie Vers van 't Vat, postbus 530, 2380 BD in Zoe- terwoude of via de interne post verzending naar kamer 2.338 onder vermelding van actie whiskeypakket. De tien exclusieve Ierse whiskeypakketten worden on der de goede inzendingen verloot. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Winnaars krijgen automatisch bericht.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 5