Een nieuw vaatje aangeslagen Amstel en Froger swingen in Ahoy' Elke maand belichten we een nieuw horecabedrijf, waarin één of meer van onze biermerken worden geschonken. Dit keer is dat Zuid-Amerikaans café-restaurant Borsalino in Groningen. Zuid-Amerikaans café-restau rant Borsalino opende 14 ok tober onder overweldigende belangstelling zijn deuren. Het voormalig winkelpand is gele gen aan Gedempte Zuiderdiep 55 in Groningen. Trotse eige naar Ewald Anches: "Dit is een café dat zichzelf wil zijn." En hij voegt daaraan toe: "Voor ieder een." Anches' klantenkring varieert van Burgemeester en Wethouders tot werknemers van de Gemeente Reinigings dienst. De nieuwbakken eige naar is een markant figuur in Groningen. Iedereen kent hem en hij kent iedereen. Kenmerk is zijn onafscheidelijke Borsa lino. Een Borsalino is een Itali aanse hoed, gedragen door be kende mannen als Humphrey Bogart en Michael Gorbatsjov. "Ik zet mijn hoed alleen 's nachts af", zegt hij lachend. Het gebouw waar Zuid-Ameri kaans café-restaurant Borsalino in gevestigd is, is door zijn in Jugendstil opgetrokken gevel tot beeldbepalend pand van de stad verklaard. In het art-déco interieur overheersen de kleu ren bordeauxrood en okergeel. Opvallend zijn de op de muur geschilderde Borsalino's. Een grote rechthoekige bar nodigt uit tot het drinken van een vers getapt biertje. Pronk stuk van de kastelein is de wandkast achter de bar. De sfeer wordt verhoogd door Zuid-Amerikaanse klanken op de achtergrond. Persoonlijke contacten Bij Borsalino staan persoonlijke contacten hoog in het vaandel. "Iedereen is welkom voor een praatje", benadrukt Anches. Hij maakt het zijn gasten graag naar de zin: op maandag zijn er tapas en op vrijdag zijn er doppinda's van het huis. Naast het gehele assortiment Amstel bieren worden er Wieckse Wit te, De Koninck, andere speci- aalbieren, frisdranken van Vru- mona en dranken van Bols Benelux geschonken. Van de tap vloeit Amstel bier, Amstel Bockbier en De Koninck. Borsalino wil met name een café zijn. Maar het restaurant biedt ook Zuid-Amerikaanse gerechten. Er kan alleen 's avonds gegeten worden, 's Zo mers wordt het aantal zitplaat sen aanzienlijk uitgebreid met een terras. Er zijn dan tafels met rieten stoelen en biertonnen a la Café Hoppe in Amsterdam te vinden. Borsalino ligt mid den in het centrum en is zowel per auto als met het openbaar vervoer goed bereikbaar. Ope ningstijden: de gehele week van 12.00 tot 2.00 uur 's nachts. Grootse plannen In Groningen sieren steeds Borsalino: een nieuwe A. Amstel-locatie in Groningen meer Heineken en Amstel- reclames de gevels. Dit komt door een actief wervingsbeleid van het horecagebied Gronin gen/Friesland/Drenthe. Ed Weg- gemans hierover: "Doordat er een verkeerscirculatieplan in ontwikkeling is, zullen steeds meer terrassen en winkels het gezichtsbeeld van Groningen gaan bepalen. Het autoverkeer in het centmm wordt beperkt. Op het Gedempte Zuiderdiep (waar ook Borsalino is geves tigd) komt alleen een busbaan. De nu bestaande B-wegen worden tot promenade om gebouwd. Het horecagebied Groningen/Friesland/Drenthe springt op deze nieuwe ont wikkelingen in." Zo is onlangs de Martinihal op Heineken overgeschakeld. Rotterdam Woensdag 11, donderdag 12 en zaterdag 14 november zorgde René Froger voor daverende optredens in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. Duizenden muzieklief hebbers genoten van zijn wer velende, door Amstel gespon sorde show. Onder hen de selecties van zowel Feijenoord als Ajax "Het was een fantas tisch evenement", aldus Sjoerd Zwanenburg (productmanager Amstel). René Froger op de Crooswijkse singel

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 29