LlGHTT&Hi Een actie met een vluchtig karakter. Dat mag gezegd worden van Pepsi's jongste promotiestunt voor cafetaria-ondernemers die Pepsi Regular en Pepsi Light schenken of daartoe overgaan. Zij krijgen een gratis instmctiedag met het Pepsi Flight Team. De actie past precies in de ont wikkeling van Pepsi Cola. Dit merk doet het namelijk prima in Nederland. Met name Pepsi Light is erg gewild. Het markt aandeel van Pepsi Light op de thuisverbruikmarkt verdubbel de in één jaar, terwijl Pepsi Light vorig jaar in de horeca met maar liefs vijftig procent groeide. De verwachting voor de toekomst is dan ook zeer po sitief. Teneinde de verkrijg- Greet (links), piloot Ton en Lisette (rechts) bij het vliegtuig baarheid van Pepsi en Pepsi Light bij de cafetaria's te ver hogen heeft Pepsi een actie rond gratis vlieglessen bedacht. Leuk avontuur Veel cafetariahouders van Pepsi reageerden enthousiast op deze promotie. Al snel waren tien lesdagen gevuld met enthou siaste cursisten. Greet en Joop den Besten van De Smeulpaap in Amsterdam zijn twee van hen. Het ondernemersechtpaar is dol op avontuurlijke dingen. "Wij hebben onlangs in Thai land aan parasailing gedaan. Ook dat was erg leuk. Zelf vliegen is nog niet voorge komen. Leuk dat Pepsi zoiets organiseert!" De zaak is voor de gelegenheid even dicht gegaan. "Normaal gesproken werken we vijf da gen in de week. Vandaag is daar een uitzondering opgemaakt", aldus Greet den Besten. Overi gens is zij degene die straks de proefvlucht zal maken en niet haar eega. "Mijn man mocht ook, maar hij gunde mij deze vlucht. Hij is nu mijn intro ducé", zegt ze met een glim lach. Hetzelfde geldt voor Arno en Lisette Nelissen van cafeta ria De Markt in het Limburgse Montfort. "Ik ga de lucht in, omdat Arno last heeft van hoogtevrees", vertelt Lisette. Ze weet nog niet precies wat ze ervan moet verwachten. "Ik laat me gewoon verrassen", luidt het nuchtere antwoord. De overige deelnemers aan de vlucht zijn mannen. Theorieles Even later bevindt het achttien koppige publiek zich in een klein zaaltje voor de eerste theo rieles. Kitty Algra Warnawa, een pittige instructrice met een Russische naam, brengt de gas ten het nodige bij van vlieg technieken en zwaartekracht. De middeleeuwse Fransman Bernouilli met zijn buizentheo rie wordt uit de kast gehaald. Hetzelfde geldt voor een mo delvliegtuigje, dat tijdens de les als voorbeeld moet dienen voor het toestel waarmee de cursis-

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 20