A De exportkalender voor 1993 n wereldmerk absoluut niet integraal worden uitgezonden in Italië, omdat de kleur paars daar voor 'rouw' staat. De vrouw kreeg daarom een rode jurk aan. Maar ook bij introductiecampagnes zul je andere, specifiek op een bepaal de markt gerichte reclamefilms moeten gebruiken. Dat zal straks bijvoorbeeld ook gebeu ren met de introductie van Heineken bier in Duitsland. Maar het gevoel en het beeld dat het merk bij de consument oproept moet uiteindelijk over al ter wereld hetzelfde zijn." Zelfde Heineken-gevoel Volgens Vuyk hebben de veran deringen in de wereld Heineken tot deze andere aanpak ge bracht. "Consumenten gaan zich meer als wereldburgers gedragen. Ze reizen meer dan vroeger, vliegen vaker naar ver re landen, waardoor ze met andere culturen in aanraking komen. Bovendien vindt er steeds meer informatieover dracht plaats tussen verschil lende landen." "Kijk maar naar de ontwikke lingen in de media, fe kunt bijna overal ter wereld via satelliet of kabelnet televisie programma's zien uit andere landen. Daardoor krijgt de con sument uit bijvoorbeeld Ierland ook te maken met televisiepro gramma's en dus reclamebood schappen uit Amerika. Als in zo'n televisiecommercial Hei neken bier anders wordt neer gezet dan in het eigen land, kweek je verwarring bij de con sument. Daarom is het belang rijk dat Heineken overal ter wereld dezelfde merkidentiteit en merkpersoonlijkheid heeft. Dat iemand hetzelfde Heine ken-gevoel krijgt als hij naar een Ierse of naar een Engelse commercial kijkt, namelijk het gevoel dat Heineken bier staat voor kwaliteit, eerlijkheid en oorspronkelijkheid", aldus Gert- Jan Vuyk. Adviesbureau Voorafgaand aan het nu ingezet te Plato-project heeft Heineken Amsterdam een adviesbureau in de hand genomen, dat samen met Heineken-medewerkers veertien verschillende landen heeft bezocht. Daar werd de huidige positie van Heineken onderzocht. Ook hebben ze gekeken of het beeld dat consumenten in deze landen van Heineken hebben overeenkomsten vertoonde. Recent heeft het adviesbureau eenzelfde onderzoek gevoerd voor wereldmerken als Marl boro en Coca Cola. Het advies bureau en Heineken kwamen na afloop van het onderzoek tot de conclusie: formuleer een definitie van het karakter van Heineken en baseer daar al je re clameuitingen in de wereld op. Nieuwe artikelen Het Plato-project kan niet van de ene op de andere dag worden verwezenlijkt. Om toch snel al iets aan veranderingen te laten zien, zijn inmiddels enkele stappen gezet naar (vernieuw de reclameuitingen. Zo komen op diverse internationale vlieg velden nieuwe Heineken recla mes te hangen die het karakter van Heineken bier (kwaliteit, eerlijkheid, oorspronkelijkheid en leiderschap) weergeven. Ook zijn voor volgend jaar nieuwe exportkalenders ge Geit-fan Vuyk maakt met verschillende grand- cafés in steden als Amsterdam en New York. "Verder zullen overal ter wereld de Heineken-sterren helemaal vol rood op onze etiketten komen te staan", vertelt Gert- Jan Vuyk. "Dat besluit is kort geleden genomen. Het is overigens ook de bedoeling dat we jaarlijks met nieuwe, aange paste reclamevormen zoals T- shirts zullen komen. De nieu we T-shirts die we kort geleden hebben laten maken als nieuwe reclameuiting van Heineken hebben nog een open ster. De volgende serie zal een volrode ster krijgen. Ook zul je steeds meer de groene Heineken kleur terugvinden in onze reclameuitingen. In Nederland zie je dat al bij de nieuwe vrachtwagens. En zo zijn er nog veel meer voorbeel den te noemen, die er voor moeten zorgen dat Heineken een plaats krijgt tussen andere echte wereldmerken."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 17