Biljarters in actie ■JH. Toen er bij Heineken geen con cernsportdagen meer werden gehouden, nam de Heineken Biljart Vereniging 's-Hertogen- bosch het initiatief zelf een toernooi te organiseren. Vorige maand vond dit zogenoemde Alternatieve Sportdag Biljart- toernooi alweer voor het tiende achtereenvolgende jaar plaats. Traditiegetrouw deden de bil jartverenigingen van Heineken Amsterdam, Heineken Zoeter- woude en Vrumona in Bunnik aan dit toernooi mee. Wedstrijdschema Het jaarlijkse biljarttoemooi is verdeeld over twee zaterdagen. Inzet is de wisselbokaal die in 1984 door de toenmalige direc teur Personeelszaken J. Siertse- ma werd geschonken. Elke ver eniging vaardigt zes leden af die het tegen elkaar opnemen. "Er wordt een heel wedstrijdsche ma gemaakt. We houden er zo veel mogelijk rekening mee dat biljarters met ongeveer hetzelf de gemiddelde aantal punten gelijktijdig worden ingedeeld. Tevoren loten we welke tegen stander elke biljarter krijgt", vertelt Martin Driehuizen. Hij is de secretaris van de Bossche biljartvereniging en als zodanig al een jaar van tevoren betrok ken bij de voorbereidingen voor elk toernooi. Want uiteraard moeten er tijdig twee data wor den vastgelegd om gebruik te kunnen maken van de biljart ruimte en de barfaciliteiten van het Heineken Ontspannings Centrum in Den Bosch. Den Bosch winnaar Het afgelopen toernooi kende een vrij spannend verloop. Op 10 oktober had Amsterdam de leiding genomen, gevolgd door Den Bosch, Zoeterwoude en Bunnik. Veertien dagen later nam Den Bosch echter direct de leiding en stond die niet meer af. Bunnik wist Zoeterwoude te passeren. Zo werd de einduit slag als volgt: Den Bosch ein digde op de eerste plaats met 46 punten. Amsterdam werd 2e met 38 punten, Bunnik 3e met 32 punten en Zoeterwoude 4e met 28 punten. Gerrit van Do- remalen, een van de mede-op- richters van dit biljarttoemooi en nog actief lid van de vereni ging, reikte de prijzen uit. De grote wisselbokaal ging voor de derde maal naar de organise rende vereniging en blijft daar om daar in eigendom. Lovende woorden Hoe vonden de biljartvereni gingen uit Bunnik, Zoeterwou de en Amsterdam het toernooi? "Heel mooi, heel gezellig. Het wordt altijd prima georgani seerd. Zowel het toernooi zelf, als de ontvangst eromheen", zegt 'ome' Jan van Wielen van de Heineken Biljartvereniging Amsterdam. Ook Kees Bosman, voorzitter van de Bunnikse biljartvereni ging is zeer lovend. "Wij kijken er elk jaar naar uit. De sfeer on derling is heel goed op dat toer nooi. Er valt nooit een onverto gen woord. Het is echt gezellig; iedereen gaat er met plezier naar toe. Er is dan ook veel ani mo om aan dit toernooi deel te Frans Jonkers (Den Bosch) in actie, terwijl Wil ter Bruggen (Zoeterwoude) en Henk Janssen rechts (Den Bosch) toekijken nemen, maar we proberen elk jaar een ander zestal af te vaar digen." In Zoeterwoude is het enthou siasme om zich op te geven iets minder. Toch doet Zoeterwou de altijd mee aan het biljart toemooi in Den Bosch. "Want het is altijd heel gezellig en pri ma verzorgd", zegt secretaris Cees van Boven. Nieuwe leden welkom De biljartclubs hebben één ding gemeen: ze kunnen alle vier nieuwe leden gebruiken. Voor de circa 27-jarige Bossche club is het aantal leden dat zich kan opgeven, beperkt. De elf jaar ou de Zoeterwoudse vereniging telt twintig leden, zowel van produktie als kantoor. Nieuwe leden zijn hier dan ook van har te welkom. In Zoeterwoude wordt tussen september en mei een interne, dubbele, competi tie gehouden en eens per jaar een bandstoottoemooi. Tevens komen de drie overige vestigin gen een keer per jaar om de beurt als gast naar Zoeterwou de. De club speelt op de maan dagavond in de kantine van de tennisvereniging. Concentratie bij Aad Fleuren (Den Bosch) De oudste van de vier clubs is die van Heineken Amsterdam. Deze heeft inmiddels al haar 50-jarig bestaan gevierd. Ze telt slechts twaalf leden en zou dus heel graag nieuwe leden willen verwelkomen. De vereniging speelt op de vrijdagavond boven de garage in de Quellijnstraat. Informatie is te krijgen bij Jan Beerens, A'Wet. Ook in Bunnik zijn nieuwe le den welkom. De enthousiaste biljarvereniging telt 22 leden. Jaarlijks wordt een interne competitie georganiseerd. Te vens kent Bunnik sinds twee jaar het Knock-Out toernooi. Daaraan nemen de vier con- cemverenigingen en een ver eniging van de Nederlandse Spoorwegen deel. Dit toernooi loopt van september tot april. De finale tussen de vier overge bleven deelnemers (van de 72) zal in april in Bunnik plaats vinden. De club heeft het afge lopen half jaar niet kunnen spe len vanwege de verbouwing van de kantine. De nieuwe kan tine gaat echter omstreeks half december open. Daarin zal ook de biljartvereniging weer een ei gen ruimte krijgen, zodat de bil jarters het tweede deel van het Knock-Out toernooi op hun ei gen stek kunnen afwerken. 11

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 11