Fortuinlijke collega Heineken-medewerkers in 'Prijzenslag' Maastricht Misschien heeft u hem 23, 24, of 25 november op televisie gezien in het RTL4- programma Rad van Fortuin: Richard Liegeois, die in het dagelijks leven fustenvuller is bij Brouwerij De Ridder. "Denk erom, dat je niet afgaat!", had den zijn collega's hem tevoren gewaarschuwd. Wie naar de televisie-uitzending heeft ge keken, weet dat Richard die waarschuwing ter harte heeft genomen. De eerste ronde won hij glansrijk. Hij mocht voor zesduizend gulden aan prijzen uitkiezen. "Na die eerste op name viel een last van mijn schouders", zegt Richard Lie geois. "Ik was echt blij dat ik inderdaad niet was afgegaan." Hij had echter niet lang de tijd om hierbij stil te staan. Vijftien minuten na de eerste opname moest hij weer klaar staan voor de volgende ronde van het Rad van Fortuin. Keurig omgekleed, om de kijkers het idee te geven dat deze ronde werkelijk een dag na de vorige was opge nomen. Richard had in deze ronde nog meer succes. Keer na keer raadde hij de goede letter van het te ontcijferen woord of gezegde, om tenslotte ook de juiste oplossing te geven. Dit keer mocht hij voor maar liefst ruim tienduizend gulden aan prijzen uitzoeken. Daarboven op kwam nog een reis naar Oostenrijk als bonusprijs. Tot twee maal toe lukte het hem helaas niet de hoofdprijs te winnen. "Je staat daar onder die hete lampen met de camera op je gericht, zenuwachtig en gespannen. Je wilt beslist die auto winnen. Maar terwijl de seconden hoorbaar wegtikken, kun je alleen denken 'Ik weet het niet. Ik weet het niet. Waar om weet ik het nou niet? Maar ja, dan is de tijd al voorbij'." Geëmotioneerd Omdat hij gewonnen had, mocht Richard na weer een kwartier ook aan de derde ron de meedoen. "Ik was echter zo geëmotioneerd omdat ik zoveel prijzen had gewonnen, dat ik helemaal in de war was. In de derde ronde ging het dus niet goed." Richard is zeer gelukkig met zijn gewonnen prijzen. Veel meer nog is hij blij met de ervaring. "Ik heb al eens meegedaan met een soort gelijk programma op RTL Dat was niet zo leuk als dit. Het was schitterend te zien hoe de medewerkers van RTL4 met elkaar omgaan. Het was zo'n fantastische ervaring! Ik wil mij volgend jaar zeker opgeven voor andere programma's zoals Lingo en Boggle. Want zowel voor mijn vrouw als mij was dit na onze huwelijksdag de mooiste dag van ons leven." Zoeterwoude Een afdelings uitje naar 'Prijzenslag'. Met dit idee in het hoofd schreef de af deling Plaatselijke Debiteuren Administratie van Heineken Zoeterwoude zich in voor een televisiespel van RTL4. Niet zonder succes, want het Heine - ken-gezelschap werd uitgeno digd om 5 november twee opnames bij te wonen. De en thousiaste afdeling huurde daarop een bus en toog met enkele introducés naar de studio's. Trudy van der Werf uit Zoeterwoude en collega Mai- kel Martens van de Adminis tratie in Hoofddorp werden hier door presentator Hans Kazan uitgenodigd om aan het spel mee te doen. De hoofdprijs wonnen ze niet, maar Maikel kon wel na afloop een fotolijst ter waarde van 150 gulden mee naar huis nemen. De uitzen ding van de 'Heineken-prijzen- slag' is op 3 en 10 december.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 10