Tussen oktober '92 en april '93 zal Heineken overschakelen op een geheel nieuw vervoerssysteem. De vertrouwde vrachtwagens met aanhangers maken plaats voor trekkers met wisselopleggers. Het grootste voordeel is de verkorting van levertijd. Deze gaat temg van 72 naar 24 uur. Vandaag besteld, morgen in huis. Hoofd Physieke Distributie Ne derland, Harry Philippa, maak te de overschakeling naar een nieuw vervoersconcept bekend tijdens een persconferentie in Zoeterwoude op 2 oktober. "Heineken staat vóór kwali teit", sprak hij tot de verzamel de journalisten. "We maken bier zoals bier bedoeld is. Onze produktkwaliteit is alom bekend. Ook op het gebied van de service behoren wij tot de beste in de branche. Maar ser vice kan altijd beter. Daarom gaat Heineken in april '93 de levertijd voor haar handelspart ners temgbrengen van 72 naar 24 uur. Tussen het moment van bestellen en uitleveren zit dan nog maar maximaal één dag. Daarmee komen we tegemoet aan de wens van de handel. De handelspartners kunnen hierdoor hun voorraad- niveau aanzienlijk temgbren gen en daardoor op voorraad- kosten besparen." Geen wachttijden Door een kortere levertijd en dus betere service, wil Heineken zich onderscheiden van de concurrent. Een kortere levertijd mag echter geen af breuk doen aan onze zeer hoge leveringsbetrouwbaarheid. Om sneller maar niet minder be trouwbaar te kunnen leveren, moet Heineken overschakelen op een geheel ander vervoers systeem. Trekkers met (wissel) opleggers komen in de plaats van de nu gebruikte vracht wagens met aanhanger. Harry Philippa legde uit wat hiervan het voordeel is: "De opleggers kunnen worden losgekoppeld van de trekkers. Nu is het zo dat een chauffeur moet wachten bij de afdeling Embal lage wanneer zijn vrachtwagen wordt gelost èn bij de afdeling Belading wanneer zijn wagen beladen wordt. Die wachttijd verdwijnt in de toekomst. Met het nieuwe systeem zet de chauffeur zijn oplegger neer bij Emballage, rijdt door naar Bela ding en krijgt een nieuwe op legger aangekoppeld. Terwijl de chauffeur al weer op weg is naar afnemers, kunnen de opleggers gelost en beladen worden. Om flexibel te kunnen wisselen, krijgen we in eerste Hoofd Physieke Distributie Nederland Harry Philippa (rechts) en Wil Bastiaan (hoofd Goederentransport, Opslag en Beheer) poseren trots bij het jongste transportmiddel Heineken verkort levertijd

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 8