Gezamenlijk afscheid A.J. Bracke, C.A. van de Kamp en E. Mol A Ton Bracke, Ed Mol en Ton van de Kamp aan de tap Afscheid A.J.P. Nelissen Afscheid J.P. Vonk al op de achtergrond heeft ver richt. Ton heeft oog voor detail, ziet kleine dingen groot en kan niets weggooien. Nadat ook hij aan het touwtje had getrokken, reed zijn cadeau binnen. Het was een transporteerbare, handmechanische database- ge heugencapaciteit in zakelijk creme, kleurrijk verpakt en ro buust uitgevoerd, een verrijd bare 'wieg' waarin hang mappen kunnen worden opge hangen. Vervolgens werd de loopbaan van Ton Bracke bezongen on der leiding van zijn voormalige chef Bolderman, op de melodie van 'Waar in 't bronsgroen ei kenhout'. Het prachtige refrein luidde: "Daar gaat een specia list, lachend van ons heen, toch wordt hij straks gemist, want zo is er geen." Behalve een fraaie fotocollage uit zijn Hei- neken-tijd, ontving hij van de collega's een scanner voor zijn pc. Zoeterwoude Op 8 oktober vond het afscheid plaats van de heren Bracke (electrical engi neer HTS), Van de Kamp en Mol (beiden packaging equip ment specialist HTS). De heer Landman sprak Ed Mol en Ton van de Kamp toe. Ed Mol, - meerijden - 07.45 al leen op kamer - serene rust - ro ken - weet (te) veel en bijge staan door zo'n zoemende jon gen (pc) was bij velen bekend om zijn specialiteit Fusten. Na dat hem een fustje met inscrip tie was aangeboden, kreeg hij bovendien een elektrische gras maaier. Ton van de Kamp werd gepre zen voor het vele werk dat hij met hoge precisie en inzet veel- heeft verlaten. Hij is ondermeer nauw betrokken geweest bij de ontwikkeling van Wieclcse Witte. De hiervoor gewonnen gouden medaille straalt dan ook zeker op hem af. Daarnaast is André altijd een prima colle ga geweest: kritisch op het werk, gezellig in de omgang. Namens de collega's werd een filmlamp aangeboden. In de aanwezigheid van familie en enkele oud-De Ridder collega's, volgde een zeer geanimeerde Zoeterwoude De heer J.P. Vonk nam 30 september af scheid van Heineken. Hij was in Zoeterwoude algemeen as sistent Pilot Plant van Heine ken Technical Services. De he ren Loeff en Böhm spraken hem toe. Koos kwam op in mei 1949, hij was toen vijftien jaar, in dienst van Heineken Rotter dam. Daar werd hij etiketteer der in de Bottelarij. Eind 1968 werd hij tweede brouwer in de toen nog geheten Proefziederij. In die functie heeft hij vele toe komstige brouwmeesters de eerste beginselen van het vak geleerd, en vele groten leren poetsen en boenen. Werd hun mond te groot, dan werd ze op een nette Rotterdamse wijze hun plaats gewezen. Koos is een man met een gouden hart, eerlijk direct en vol Rotterdam se humor. Iedereen kent de op rechtheid, waardoor hij zo ge waardeerd wordt. Als dank kreeg hij een fotoboekwerk overhandigd met daarin 43 jaar Koos Vonk. Maastricht In de ontvangst ruimte van brouwerij De Rid der vond 25 september de af scheidsreceptie plaats van de heer A.J.P. Nelissen. Betrokke ne trad 27 september 1971 in dienst van De Ridder. Daar heeft hij tot 1 september 1992 gewerkt als brouwer. De heer Van Wijk gaf in zijn toespraak aan dat met André Nelissen een echte vakman het bedrijf receptie.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 28