FC Heineken bestaat 35 jaar Daniëlle winnares Sourcy Songfestival Het huidige elftal van F.C. Heineken Den Bosch In maart 1957 richtte een aantal sportieve me dewerkers van de nieuwe Bos sche brouwerij een voetbalver eniging op: FC Heineken. Op dat moment was de brouwerij nog niet eens officieel geopend. Van een personeelsvereniging was nog helemaal geen sprake. Maar onder de naam FC Heine ken speelden de voetballiefheb bers menig zomeravond hun fa voriete spel. Nu, in 1992, be staat FC Heineken nog steeds. Om het 35-jarig bestaan te vie ren, organiseerde de vereniging in september een groot feest, waarbij alle oud-leden waren uitgenodigd. "Het was een gigantisch suc ces", vertelt voorzitter Peter Ploegmakers. "We hebben eerst een wedstrijd gespeeld met ou de- en huidige leden. Dat was heel bijzonder. Sommigen had den al dertig jaar geen bal meer aangeraakt." Na de wedstrijd volgde een koffietafel en tot slot een gezellige feestavond. "Het was een echte reünie. Ook mevrouw Wisse, weduwe van een van de oprichters, was er bij aanwezig. Er gingen oude foto albums rond onder de ruim honderd aanwezigen. En na tuurlijk werden vele herinne ringen opgehaald. Het was echt zeer geslaagd." Leden welkom FC Heineken speelt nog steeds. De spelers komen niet meer 's avonds maar op de zaterdag middag op het veld in actie. "Wij spelen tegen elftallen van Heineken en Amstel cafés, be drijven en verenigingen in de omgeving van Den Bosch. Er is animo genoeg", vertelt de voor zitter. "Helaas zijn wij door de reorganisaties een aantal leden kwijtgeraakt. Nu kunnen we nog maar met één elftal spelen. Als er medewerkers zijn, of fa milieleden van een Bossche medewerk(st)er, ouder dan 16 jaar, die belangstelling hebben, kunnen zij contact opnemen met mij. Ze hoeven niet heel goed te kunnen voetballen. Bij ons gaat het meer om gezellig heid dan om prestaties". De heer Ploegmakers is te berei ken op (privé)telefoonnummer 073-420134. De zangeres werd door de jury, die uit Tonny Eyk, Margriet Es- huijs en Gerard Joling bestond, uit vier finalisten geselecteerd. Tonny Eyk, de voorzitter van de jury, zei Daniëlle een talent te vinden met een natuurlijke uitstraling en een zeer goede stem. "We zullen in de toe komst zeker nog van haar ho ren", aldus de voorzitter. Da niëlle was erg blij met deze blijk van waardering en met het te levisie-optreden bij RTL4. Het Grote Sourcy Songfestival werd door Vrumona georgani seerd, in samenwerking met de Stichting Conamus. Ieder een in Nederland kon eraan deelnemen. De inschrijving liep via de ho- reca-ondernemer. Totaal wer den ruim driehonderd liedjes ingezonden. Hilversum Daniëlle Rietveld uit Hilversum heeft met het liedje 'Telkens weer' de finale van Het Grote Sourcy Songfes tival gewonnen. Deze werd vrijdag 9 oktober uitgezonden in de Vijf Uur-show van RTL4. Daniëlle mag als winnares vijf honderd cd-singles laten ma ken. Ook kreeg zij een kristal len druppel cadeau. Van links naai rechts fan Ernst Veenman (product manager Sourcy), winnares Daniëlle Rietveld en Gerard Matthijssen (product manager Sourcy)

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 26