Export verhuist naar A'Scha Op 30 oktober verhuist de (Amsterdamse) afdeling Export van het oude Heineken-gebouw aan de Mauritskade naar een huurpand aan de Weteringschans. Het nieuwe onderkomen krijgt binnen Heineken de afkorting A'Scha. Het pand werd dit voorjaar ge huurd. Dat de verhuizing nog zo lang heeft geduurd, heeft te maken met allerlei externe oor zaken. Ten eerste moest het nieuwe pand van binnen vol ledig worden verbouwd, omdat het voorheen één grote ruim te was zonder tussenwanden. Ook na deze verbouwing was het pand nog niet helemaal in orde, omdat het gebouw nog al lerlei brandvoorzieningen mis te. Nadat al deze zaken netjes waren afgehandeld, kon een nieuwe verhuisdatum worden geprikt. Te koop Het oude pand aan de Maurits kade wordt nu opgeheven. Er hangt inmiddels een bord aan met de woorden 'te koop' of 'te sM; 19 huur'. A'Mau is nog een over blijfsel van de voormalige Am- stel-brouwerij. Deze brouwerij werd in april 1982 gesloten, waarna de produktie van Am- stel naar Zoeterwoude werd overgebracht. Het laatste brouwsel werd op 25 januari 1982 gestoken. De brouwerij werd afgebroken, op één kan toorpand na. Vijf jaar later werd het kantoor van de voormalige Amstel brouwerij aan de Mau ritskade opnieuw in gebruik genomen als tijdelijk onder komen voor enkele concern afdelingen. Er was nameljk huisvesting nodig vanwege de gedeeltelijke sloop en nieuw bouw van A'Wet. Deze afde- Het Heineken-kantoorpand aan de Mauritskade lingen zijn in de loop van de jaren allemaal weer naar het inmiddels verbouwde A'Wet teruggekeerd. Op de afdeling Export na, die als enige over bleef in het inmiddels lege, oude gebouw. In A'Mau blijven bleek niet ren dabel te zijn. Het pand (4000 m2) was veel te groot geworden voor het overgebleven aantal medewerkers dat daar nog huis de. Daarnaast waren de export medewerkers te ver verwijderd van hun overige collega's op A'Wet om snel te kunnen overleggen. De afstand tussen A'Mau en A'Wet is te groot om er even naar toe te lopen. Ook het parkeerprobleem bij beide kantoorpanden bevordert regel matig contact niet. De oude kantoorpanden van de voorma lige Heineken-brouwerij waren inmiddels al verkocht. "Deze zouden toch niet geschikt zijn geweest voor de export-mede- werkers", vertelt Willem de Vries, chef Interne Dienst Am sterdam. "Deze panden zijn heel erg oud en voldoen daar door niet meer aan de eisen van deze tijd. Bovendien is de af stand A'Hel-A'Wet psycholo gisch gezien weer te groot, om dat er een singelgracht tussen de beide gebouwen ligt. Van daar dat Heineken uiteindelijk besloot om een nieuw kantoor pand vlakbij A'Wet te huren voor de export-medewerkers." Niet vol Het pand A'Scha is echter op 30 oktober nog niet helemaal gevuld. Daarom zullen ook enkele bewoners van het over volle 2e Weteringplantsoen naar A'Scha verhuizen. Dit ge beurt waarschijnlijk eind dit jaar. "Omdat de regionale coör dinaties zijn vervallen, wordt er binnenkort in het 2e Wetering plantsoen nogal wat gescho- Het nieuwe pand aan de A Weteringschans ven", vertelt Willem de Vries hierover. "Medewerkers van één afdeling willen tenslotte het liefste bij elkaar op de gang zitten. Omdat we op A'Wet kantoorruimte te kort hebben, moeten toch enkele bewoners verhuizen naar A'Scha. Het is nog niet bekend wie daarvoor in aanmerking komen. De af stand kan niet echt een be zwaar zijn. Die is, loodrecht ge meten, slechts 145 meter", aldus De Vries. Geen kantine A'Scha krijgt geen kantine en ook geen postkamer. "Het nieuwe pand krijgt op verzoek van de toekomstige 'bewoners' wel een broodjeswinkel. Hier worden geen warme snacks of soep verkocht, alleen broodjes. Voor de warme hap kunnen de medewerkers naar het kantoor A'Wet gaan. De postkamer van A'Wet zal in de toekomst ook de post ophalen in A'Scha", ver telt Willem de Vries. Verder krijgen de 'toekomstige' bewo ners van A'Scha een eigen re ceptioniste en blijven ze op het electronic mail-net aangesloten. "De vaste krachten van de postkamer en de kantine van A'Mau verhuizen dus niet naar A'Scha, maar blijven wel bij Heineken werken. Het gaat hier eigenlijk om een paar me dewerkers. We werkten in A'Mau voor een groot gedeelte al met inhuurkrachten", aldus Willem de Vries. Wie straks een van de export medewerkers in A'Scha wil bellen, kan gewoon het oude telefoonnummer draaien. De nummers, inclusief het toe gangsnummer, worden ge woon overgenomen. Wel krijgt A'Scha een eigen faxnummer. Dit is: 020-6387510.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 19