Rotterdam bruiste op muzikaal gebied in de week van 11 tot 18 oktober. Er vonden twee grootse muzikale evenementen plaats. De tiende editie van het Heineken Jazzfestival èn de tweede Heineken Night of the Proms. A Onderonsje tussen de heer A.H. Heineken en Jean Toots Thielemans 16 Allereerst ging het 10e Heine ken Jazzfestival Rotterdam van start. Zeker tienduizend toe schouwers woonden het gratis openingsconcert bij, dat werd verzorgd door saxofoniste Can dy Dulfer. Samen met haar band gaf zij op een geweldige manier het startsein voor "een week vol jazz in Rotterdam". Veel clubs, cafés en zalen ston den de hele week bol van de jazz. Grote namen uit de hele wereld waren hier te beluiste ren. Bovendien was het voor het publiek mogelijk zelf deel te nemen aan workshops. Kidd Edward Jordan, Paul Weeden en Frank Wess kwamen speciaal naar Rotterdam voor een work shop met de Rotterdamse Con servatorium Big Band. Terwijl zo'n honderd cafés druk bezocht werden tijdens de kroegentocht, vond op 16 en 17 oktober het hoogtepunt plaats van dit jubileumfestival met de twee Jazznights in de Doelen. Er waren nog niet zo beroemde talenten als de Gypsy Kids, die een belofte inhouden voor de toekomst. Hun optreden in het voorprogramma was een daverend succes en leverde uit zinnige reacties op van het pu bliek. Dat gebeurde vanzelf sprekend ook in de Grote Zaal waar het feest van de 'oude bekenden' was. De 70-jarige mondharmonica-virtuoos Jean Toots Thielemans speelde er op zijn geheel eigen wijze. Groot enthousiasme was er ook voor de 84-jarige Franse violist Stephane Grappelli. De belangrijkste nog levende jazz muzikant in Europa en 's we relds beroemdste jazzviolist. Langdurige ovaties waren er toen Thielemans zich bij Grap pelli voegde voor een jamsessie. Een andere grote naam was die van het Count Basie Orchestra. Zij deden het publiek genieten van de originele bigband-mu- ziek. Maar ook in de overige za len van de Doelen was er voor het publiek veel boeiends te beluisteren. Een uniek gospel concert door de Amerikaanse zangeressen The Truthettes sloot op 18 oktober het tiende Heineken Jazzfestival Rotter dam tenslotte af. Muziekliefhebbers genieter

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 16