In september kregen elf medewerkers uit Den Bosch en 14 medewerkers uit Zoeterwoude een diploma uitgereikt van de LSBL. Zij hadden een van de beroepsopleidingen gevolgd die de LSBL speciaal geeft voor medewerkers van de brouwerij-industrie. John Langeweg (rechts) A. en Jaap Rentmeester bij een kelderbierwagen in Den Bosch dat de belangen behartigt van alle Nederlandse brouwerijen, is twee jaar geleden een specia le opleiding ontwikkeld voor brouwerijmedewerkers. Er zijn drie verschillende opleidingen. De eenjarige A-opleiding, de tweejarige B-opleiding en ver volgens de tweejarige Voort gezette opleiding B bier. Al vele produktiemedewerkers uit de afdeling Brouwen hebben sindsdien een (of meer) van de cursussen gevolgd. Goede zaak "Wij hebben bij de afdeling Brouwen een personeelsbege- leidingsplan", vertelt Jaap Rent meester, wachtchef Opleidin gen Brouwen in Den Bosch. "Ie dere medewerker, die dat wil, wordt elke twee jaar beoor deeld. We inventariseren wat z'n mogelijkheden zijn, welke eventuele doorstroommogelijk heden er bestaan. De medewer kers volgen afhankelijk van hun vooropleiding de A- of B- opleiding. Het is ook mogelijk na de eerste cursusperiode, de Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Zoeterwoudse Hooiberg kregen alle cursisten die voor een LSBL-opleiding waren geslaagd, hun diploma. Onder hen ook de veertien Zoeterwoudse medewerkers die een van de vakopleidingen Bier hadden gevolgd. LSBL staat voor Landelijke Stichting Beroepsopleiding Le vensmiddelen Industrie. In het kader van de Wet op het Leer lingwezen verzorgt zij vakop leidingen voor de voedings- en genotmiddelenindustrie. Werk gevers- en werknemersorgani saties vormen het bestuur. Ook het Centraal Brouwerij Kantoor is in het bestuur vertegenwoor digd. Op initiatief van het CBK,

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 14