in Barcelona Het Heineken Pers- en Ontmoetingscentrum op de kade van de oude haven van Barcelona werd het feest spontaan voort gezet en tot diep in de nacht bleef het onrustig aan de kade van de oude haven in Barcelo na. De successen konden niet op toen de daaropvolgende dinsdag ook de springruiter equipe nog goud won. Ook toen volgde een gezellige huldiging in het Heineken Pers- en Ont moetingscentrum. "We kunnen terugzien op een geslaagd project", aldus Global Sponsorship-manager Jan Beije- rinck"Ik denk dat het voor met name onze gasten een indruk wekkende ervaring is geweest. Heineken was heel herkenbaar aanwezig en dat is één van de uitgangspunten geweest bij dit project." Beijerinck durft dan ook al vooruit te blikken. Geslaagd project Veel nationale en internationa le relaties van Heineken ver bleven gedurende enkele dagen in Barcelona aan boord van de Star Clipper. Wedstrijden wer den bezocht, waarna men ge zellig naar het Heineken Pers en Ontmoetingscentrum ging. "Heineken heeft een lange olympische traditie. Dit gaat terug naar het jaar 1928. We zullen daar ook in de toekomst bij betrokken blijven. Met het Nederlands Olympisch Co mité worden binnen afzienbare tijd de eerste gesprekken ge start over Atlanta 1996." "Prima, perfect, uitstekend zelfs!" Johan Gerhards, wachtchef Verpakken in Zoeterwoude, kan alleen maar superlatieven be denken als hij het over zijn gewonnen reis naar de Olympi sche Spelen in Barcelona heeft. Johan Gerhards was van 7 tot en met 9 augustus in Barcelona. Hij is de winnaar van de Buckler-prijsvraag in ons blad (zie VW4 en 7/92). Samen met zijn echtgenote beleefde hij hierdoor enkele dagen in de olympische sfeer en woonde hij diverse finale-wedstrijden bij. "Op zaterdag hebben we de finale van het dubbeltennis mee gemaakt en de finale hockey tegen Pakistan, 's Avonds was het oergezellig in de Holland-tent van Heineken. We hebben daar tot twee uur 's nachts gesproken met onze Nederlandse sporters. Zondags waren we uiteraard present bij de volley balfinale tegen Brazilië. Een zeer spannende wedstrijd, 's Mid dags keerden we terug naar de Star Clipper, waar we overigens het hele weekeind verbleven. Ook de slotfinale was schitte rend. Wat een vuurwerk! We hebben toen ook kunnen zien wat er tijdens deze finale fout ging en uiteraard zorgvuldig door de televisieregisseur buiten beeld is gelaten. Maandag vlogen we met het complete Olympische Team terug naar Neder land. Kortom, ik heb een heleboel beleefd. Het was gewoon fantastisch", aldus de enthousiaste prijswinnaar. A Preek amuseerde de atleten in de Heineken-tent ters hadden wat moeite met zijn rappe tong. Anderen kon den zijn licht cynische grappen wel waarderen. Op de tweede zaterdag van de spelen liet Freek de Jonge zich van zijn bes te kant zien door voor een bom volle zaal een schitterend op treden te verzorgen. Goud voor Ellen De tweede week van de Olym pische Spelen kon voor Neder land niet beter beginnen. Op die zwoele maandagavond was het atlete Ellen van Langen die genadeloos toesloeg op de 800 meter, één van de zwaarste en hoogst aangeschreven atletiek- nummers. Ellen van Langen be sefte het niet direct, maar door haar zege werd zij op slag een nationaal symbool. "En dat op een boterham met hagelslag", lachte zij tevreden. Hollandser kan een succes niet zijn. De huldiging in de avonduren was er een om nooit te verge ten. In het Heineken Pers- en Ontmoetingscentrum werd El len van Langen als een vorstin ingehaald. De bomvolle tent gaf haar een oorverdovend ap plaus. Nederland was trots op Ellen van Langen en liet dat blijken ook. Na de huldiging Juist uit die mix aan gasten bleek gedurende de Olympi sche Spelen de kracht van het Heineken Pers- en Ontmoe tingscentrum. En toen Neder land ook nog medailles begon binnen te slepen was er geen houden meer aan. In de eerste week van de spelen was er nog geen goud te bewonderen. Wél brons en zilver. Het was caba retier Freek de Jonge die samen met NOC-voorzitter Wouter Huibregtsen de huldiging van de sporters voor zijn rekening nam. Freek de Jonge deed dat op de van hem bekende ongecom pliceerde wijze. Sommige spor- May-Weggen) zich ongedwon gen onderhielden met al die en thousiaste en sportliefhebben- de Nederlanders. Buitenlandse bezoekers (ook veel sporters van andere landen maakten van de mogelijkheid gebruik om in de tent een Heineken biertje te drinken) spraken over de zo ongedwongen sfeer in de tent hun bewondering uit. Een Australische hockeyspeelster voelde zich er duidelijk in thuis: "Het is hartstikke leuk dat jullie minister-president hier in vrijetijdskleding rond loopt en met iedereen goede maatjes is."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 9