8 Niemand kon het beter tot uitdrukking brengen dan olympisch kampioene Ellen van Langen: "Het Heineken Pers- en Ontmoetingscentrum vormde een ideale plaats om mensen te ontmoeten. Niet alleen sporters, maar ook familie, vrienden en supporters. Ik ervaar het als een zeer geslaagd project." Heineken Het Heineken Pers- en Ont moetingscentrum vormde sa men met het schip Star Clipper het centrum van de Hollandse kolonie tijdens de Olympische Spelen. Zowel het schip als de tent waren te vinden in de to taal gerenoveerde Oude Haven van de Spaanse metropool Bar celona. Hans van Hoogdalem van de Reclame Service Dienst had de grote tent sfeervol inge richt, waardoor de gasten zich direct thuis voelden. Het spreekt voor zich dat de Heine- ken-uitstraling optimaal was. De bezoekers spraken er zeer lovend over en konden onder de warme Spaanse zon een uiterst verkwikkend Heineken biertje drinken. Ook werd er veel Buckler gedronken. Ondanks dat in de eerste week van de Olympische Spelen de medaille-oogst voor Nederland enigszins tegenviel was het ie dere dag meer dan druk in het Heineken Pers- en Ontmoe tingscentrum. Niet alleen ga ven verschillende instanties er persconferenties, ook vele van de deelnemende sporters kwa men ontspannen in de tent. "Ik denk dat we iedere avond tus sen de zeshonderd en de zeven honderd mensen binnen heb ben gehad", aldus een tevreden Hans van Hoogdalem. "Vooraf was heel moeilijk in te schatten hoeveel mensen er zouden ko men. Veel was natuurlijk af hankelijk van de atleten. Ge lukkig hebben zij in groten getale de tent bezocht, waar door er ook heel veel andere be zoekers op af kwamen." Politiek en sport Het Heineken Pers- en Ont moetingscentrum was voor ie dereen toegankelijk. Niet al leen voor sporters, hun familie en vrienden, de pers en de gas ten van de boot, maar ook voor de Nederlandse toeristen. Op vertoon van het paspoort wer den toegangspasjes voor de tent verstrekt. Zo kon het gebeuren dat niet alleen de top van het Nederlandse bedrijfsleven, maar ook politici (we signa leerden onder anderen minis ter-president Lubbers en de mi nisters Ter Beek, D'Ancona en Ellen van Langen op de schouders van de eveneens succesvolle dames van de dressuui-ploeg

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 8