Nieuwe flessencolonne in Den Bosch A Op de plaats van de Colonnes 9 en 10 in Den Bosch komt de nieuwe Colonne 12 Den Bosch Colonne 10 van de afdeling Verpakken in Den Bosch draait eind september zijn laatste produktieronde. Evenals de begin dit jaar ver wijderde bliklijn Colonne 9, maakt "de 10" plaats voor de nieuwe Colonne 12. Deze fles- senlijn wordt naar verwachting in maart '93 in gebruik geno- Achter Colonne 10 hangt mo menteel een groot oranje zeil. Daarachter, op de plek waar Colonne 9 heeft gestaan, is de vloer inmiddels opnieuw bete geld. Arie Rietveld (TD H'Bosch): "De 9 en de 10 zijn ontworpen toen het bouwen in carré-vorm in zwang was. Co lonne 12 wordt geheel in de lengte gebouwd. Goede ar beidsomstandigheden zijn daarvan een gevolg, omdat het geheel ruimtelijker en lichter is. De bediening wordt zoveel mogelijk geconcentreerd, zo dat de mensen die er werken een goed contact met elkaar kunnen hebben. Het ontwerp voldoet aan de eisen voor vei ligheid, gezondheid en wel zijn." Colonne 12 gaat uitsluitend 30 cl-flessen afvullen voor de bin nenlandse markt. De twee vul- lers hebben samen een capaci teit van 80.000 flessen per uur. Ze worden alleen verpakt in 24- vaks kratten. Van Colonne 10 worden de flessenwasmachine, de palletizer/depalletizer, de krattenwasmachine en de krat- tenbuffer hergebruikt voor de nieuwe lijn. Het overige is nieuw. De bouw van Colonne 12 is een samenwerkingspro ject van de TD van de Bossche brouwerij en Heineken Tech nical Services. Theo van Beilo controleert een flesje dat is afgevuld op A Colonne 10, dieper 1 oktober verdwijnt

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 3