Een betere registratie van de produktiefaciliteiten en -materialen. En daardoor een betere planning van die middelen. Met als doelstelling een efficiëntere wijze van werken èn verlaging van de kosten. Dat zijn de resultaten die de stuurgroep van het Project Integrale Logistieke Systemen voor ogen heeft wanneer 'PILS' eenmaal in de brouwerij is ingevoerd. Deze maand begint de invoering ervan. Cok Selteniijch (zittend) en Fons van Bommel: "Als deze dozen ei niet op tijd zouden zijn, zou de colonne stil moeten staan PILS-project: meer softwarepakket Bezoekers van de brouwerij kijken al tijd hun ogen uit bij het zien van de grote hoeveelheden flesjes en blikjes die in hoog tempo over de colonnes marcheren, om uiteindelijk in een krat of tray te worden verpakt. Voor al in de Bossche brouwerij is de va riëteit aan verpakkingsmaterialen zeer groot. Het spreekt voor zich dat die gehele stroom van goederen, of dat nu grondstoffen zijn, bier dat al gebrouwen is, of verpakkingsmate rialen, goed moet worden gecoördi neerd. Dat luistert zeer nauw. De goede grondstoffen moeten aanwezig zijn om het verlangde bier te kunnen brouwen. Precies op het goede mo ment moet het juiste bier in de hel- derbierkelder gereed zijn. Om dit bier te kunnen afvullen, moet een colon ne beschikbaar zijn die -afhankelijk van wat de order voorschrijft- ge schikt is voor het afvullen in fles, bus of fust. Die verpakkingsmaterialen moeten er uiteraard ook zijn. De goe de kroonkurk en etiket moeten op de goede fles, het juiste dekseltje op het bijpassende blikje. En daarna in de goede doos, krat of tray. En alles zo gepland, dat het afgevulde produkt de bottelarij op tijd verlaat om verder te worden vervoerd naar de plaats van bestemming. De afdelingen Centrale Logistiek in Zoeterwoude en Operationele Plan ning op beide brouwerijvestigingen zorgen voor respectievelijk de week en dagplanning. Meer over deze afde-

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 18