Een paar maanden geleden plaatste de redactie een oproep gericht aan collega's die hun vrije tijd met muziek vullen. Louis Eggen (DIM) reageerde en gaf tegelijkertijd twee andere namen door: Sjaak Pieterse (HTS Rotterdam) en Henk Vincenten (Planning Control EFI/Commercie). Het gevolg: een saxofoon- Louis Eggen Het is in de vakantieperiode niet eenvoudig mensen te pak ken te krijgen voor interviews. Maar we hebben geluk. Bari ton-saxofonist Sjaak Pieterse is de eerste van de drie met wie we een afspraak kunnen ma ken. Bij hem thuis in Zoeter- woude. Daar aangekomen is de Heineken Tapservice-wagen bij de voordeur het eerste wat opvalt. De 54-jarige Sjaak on derhoudt tapinstallaties van horecagelegenheden in Delft, Zoetermeer, Pijnaclter, Noot dorp en Leidschendam. In zijn vrije tijd speelt hij in drie en sembles: De Stalen Band (een dansorkest a la de Ramblers), Het Europees Saxofoon Kwar tet èn de Fanfare van Zoeter- woude. "Ik werd op 11-jarige leeftijd lid van de fanfare. Dat was in de tijd van de wederopbouw. Het verenigingsleven bloeide. De liefde voor muziek heb ik van huis uit meegekregen. Mijn va der speelde trekharmonica. En al mijn broers en zussen be speelden een instrument. Bij de fanfare ben ik begonnen op trompet. In die tijd noemden ze een dirigent nog 'meneer de di recteur'. Bij ons was dat mijn heer Van Veen. Hij kwam door weer en wind vanuit Leids chendam hierheen. Eerst op de fiets, daarna op een brommer tje. Ik zal het nooit vergeten. Hij heeft mij de grondbeginse len van de muziek bijgebracht", aldus Sjaak. Hij zou later overstappen naar de saxofoon. Eerst sopraansax, daarna tenorsax. En uiteinde lijk baritonsax. Een van zijn grote idolen op dat instrument is de jazz-musicus Gerry Mulli gan. Om dat te onderstrepen haalt hij een onlangs op cd her uitgebrachte opname uit 1951 uit de kast. "Wat Mulligan doet is ongelooflijk. De toon van die man. En hij heeft een techniek", vertelt Sjaak. Zijn liefde voor de jazz kan hij kwijt in De Stalen Band en in het Eu ropees Saxofoon Kwartet. "Ik ben inderdaad veel vrije tijd kwijt aan mijn hobby. Ilc moet wekelijks naar drie repetities. En op de woensdagavond repe- Heineken-saxofonisten

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 16