Lezers naar 717- toernooi Stoom voor Bossche brouwerij Amsterdam Vijfentwintig lezers van Vers van 't Vat won nen ieder twee kaartjes voor het Amsterdam 717-toernooi dat 7 en 9 augustus werd ge houden. Bijgaande foto geeft een beeld van de ere-tribune, waar de winnaars zaten. Ajax bleek de sterkste ploeg tijdens dit door Amstel Malt gespon sorde voetbalfestijn. De Am sterdammers zegevierden in het Olympisch Stadion met 3-0 in de finale tegen PSV. On danks het warme weer èn de concurrentie van de Olympi sche Spelen op televisie, be zochten vele voetballiefheb bers het toernooi. Langs de lijn stonden ballenjongens gesto ken in Amstel Malt-shirts. Ver der waren in het stadion Am stel Malt-reclameborden aan gebracht. behulp van warmte, die tijdens het opwekken van elektriciteit vrijkomt. Nu maken we nog zelf stoom in Den Bosch. Straks krijgen we die tien procent goedkoper kant en klaar aangeleverd door de elektriciteitscentrale. De stoom wordt in de brouwe rij ondermeer gebruikt voor het verhitten van bierketels. Normaal gesproken verdwijnt de in een elektriciteitscentrale vrijgekomen warmte onge bruikt door de schoorsteen naar buiten. In de nieuwe centrale wordt ze opnieuw gebruikt om water te verhitten, waardoor stoom ontstaat. Hierdoor kan jaarlijks 21 miljoen kubieke meter aardgas worden be spaard. Dat heeft weer tot ge volg dat elk jaar 54.000 ton minder voor het milieu schade lijke kooldioxide vrijkomen. Deze gevolgen sluiten goed aan bij de gezamenlijke verklaring van het CBK (Centraal Brouwe rij Kantoor) en het ministerie van Economische Zaken over energiebesparing. Daarin belo ven de brouwerijen het ener gieverbruik tot en met het jaar 2000 met twintig procent terug te dringen. Als vergelijkings jaar wordt 1989 aangehouden (zie ook VW6/92). De plaats waar de elektriciteitscentrale komt Den Bosch Heineken Den Bosch krijgt vanaf 1994 stoom geleverd van een nieuwe in de buurt te bouwen elektriciteits centrale. Deze gaat stoom maken met

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 14