fk ^STEL cvpflRT BEER ,fc ASSUPP|H> J? S. ^OFCÖ^ A Kgl^ Bierflesje gevonden in Egyptisch graf Massaal in de schaduw O/, TOTH? Amsterdam Het Agyptologi- sches Institut te Heidelberg heeft onlangs de hulp ingeroe pen van onze brouwerij. In een pas ontdekt graf van een Egyp tische hogepriester uit de tijd van de farao Toetanchamon, vonden wetenschappers een oud Amstel-flesje. Uit die vondst blijkt dat het graf al eer der is ontdekt en dat het flesje toen is achtergelaten. De on derzoekers proberen nu te ach terhalen wanneer dat is ge beurd. "Wij vermoeden dat er petroleum in is meegenomen, voor de lichtvoorziening in de donkere grafkamer. We hebben namelijk petroleum-resten ge vonden op de bodem van de fles. Kunt u ons vertellen wan neer dit flesje is afgevuld en eventueel ook wanneer het naar Egypte is geëxporteerd?", aldus het Agyptologisches In stitut in haar brief aan Heine- ken. De fles is zeer waarschijnlijk door Engelsen meegenomen naar Egypte. Zij bezetten Egyp te in 1882 en bleven daar de fei telijke machthebbers tot 1951. Bijzonder aan het etiket op de fles is namelijk de tekst 'as sup plied to the House of Com mons'. Volgens ingewijden was de Amstel-brouwerij vóór de Tweede Wereldoorlog een tijd lang de speciale leverancier van de bar van de House of Com mons, de Engelse Tweede Ka mer. Vandaar de bijzondere ver melding op het etiket. Brouwerij 'De Amstel' expor teerde voor het eerst bier naar Engeland in 1883. De vermel ding 'registered' stond echter pas vanaf 1891 op de Amstel- etiketten. De fles is met andere woorden ergens tussen 1891 en 1940 achtergelaten. Het Agyp tologisches Institut zal probe ren een nadere datum vast te stellen. De resultaten van de opgravingen in Egypte worden over ongeveer twee jaar gepu bliceerd. De collega's in de Personeels Uitgifte Magazijnen kunnen er van meepraten dat het de afge lopen periode behoorlijk warm is geweest. "De parasols waren niet aan te slepen", vertelt Piet Westheim van het PUM in Zoeterwoude. "Gisteren heb ik veertig parasols gehaald bij het Centraal Magazijn; vandaag heb ik er nog zes liggen. Som migen nemen er twee of drie te gelijk mee." De meeste vraag geldt de nieuwe, geheel groene, Heineken parasols. Ook voor de zomerkleding is er veel be langstelling. De T-shirts en strandshorts zijn een gewild ar tikel. "Bij ons is er vraag naar vele ver schillende artikelen", zegt Ni co Heemskerk van het recla me-artikelen magazijn in Bunnik. "Maar vooral naar de parasols van Pepsi en Sourcy." Magazijn. Wie ervoor kiest in de schaduw te zitten, heeft binnenkort nog meer keuze. De Heineken-, Amstel en Bucklerparasols krij gen in de PUM's concurrentie van een nieuwkomer: de Am stel Malt parasol met horizon tale rood-witte strepen en Am stel Malt logo. Dezelfde parasol die sinds begin augustus ook op terrassen van horecabedrijven is te zien. In de omgeving van de Bossche brouwerij stappen de medewer kers blijkbaar graag op de fiets als het mooi weer is. Want vol gens PUM-medewerker W. Spierings is er de laatste tijd opvallend grote belangstel ling voor de wielerkleding van Buckler. En voor het luxe Hei neken herenhorloge. Dit arti kel was al enkele weken uit verkocht in het Centraal

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 13