Een nieuw vaatje aangeslagen Elke maand belichten we een nieuw punt, waarin één van onze biermerken wordt geschonken. Dit keer is dat het horecabedrijf Café Brasserie de Paris in Rotterdam. Café Brasserie de Paris is ge vestigd aan de Oostmolenwerf 19 tot en met 27 in Rotterdam. Het bedrijf is eigendom van Joop Zijlaard, een gangmaker in de horeca van Rotterdam. Hij is namelijk ook eigenaar van een aantal andere zaken in de Havenstad, waaronder visres taurant Kaat Mossel en steak house Jan-Huygen-in-de-Ton. Televisiepersoonlijkheid Koos Postema opende Café Brasserie de Paris officieel op 30 juni. Hij deed dat door het eerste fust aan te slaan. Postema is een goede vriend van de eigenaar. Ook een delegatie van de Buck- ler-ploeg (Nijdam, Rooks en Solleveld) was aanwezig. Sa men met Postema tapten zij de eerste biertjes. ontbijten, lunchen, dineren en een keuze maken uit een aan tal kleine gerechten. Vanaf september zal er 's zondags een brunch op de kaart staan. Het eten en drinken gaat altijd ver gezeld van een rustig achter grondmuziekje. Een tweede thema van Café Brasserie de Paris is de Franse inslag. Joop Zijlaard wilde een brasserie zoals je die in Parijs en Monte-Carlo vindt. Hij is daar ook geweest om ideeën op te doen. Daarna heeft hij het idee verder uitgewerkt in samen werking met Ruud Mispel blom van het Heineken Bouw bureau en horeca-vertegen- woordiger Cees Meys. Het re sultaat is een mooie en ruime gelegenheid. De inrichting is voor een groot deel in mahonie, aangevuld met marmer-effec ten, palmen en rood fluweel. De vloer is van eikehout. Deze materialen geven het geheel een Franse sfeer. Bedrijfsleider Peter Paap zegt daarover: "Je hoeft nu niet meer naar Parijs voor een echte brasserie." Café Brasserie de Paris is van maandag tot en met donderdag geopend van 9.00 tot 01.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 02.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur en zondag van 12.00 tot 01.00 Thema's Eten en drinken zijn het thema van de brasserie. Het publiek van zo'n 25 jaar en ouder kan ge nieten van een lekker biertje: Heineken, Wieckse Witte, De Koninck, Buckler van de tap en natuurlijk alle seizoen-bieren van deze merken. Naast bier en natuurlijk alle andere dranken nuttigen, kunnen de bezoekers De nieuwe zaak telt negentig zitplaatsen waarvan zestien half boven en half achter de bar, waar nog eens achttien kruk ken aanstaan. Het terras voor de deur heeft daarbij nog acht tien tafels die onder twee grote Heineken-parasols staan. Door dat de pui van De Paris rond is, heeft het terras de hele dag zon. Café Brasserie de Paris bevindt zich in het centrum van Rot terdam, vlakbij het Havenzie kenhuis en het bekende tropi sche zwembad aan de Maasboulevard. De Paris ligt precies tussen de Oude Haven en de Oostzeedijk, dé twee uit gaanscentra van Rotterdam. Een parkeerplaats is in de buurt meestal snel te vinden.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 9