Afscheid C. Scheltema Afscheid J.A. Vleghert en F.J. Feitsma heren Coebergh, Sarphati, Van den Berg en Van der Starre. Zij belichtten elk een aantal ken merken van de afscheidnemer. Zo vergeleek de heer Coebergh hem met een Amelander, die hard, rechtvaardig, sterk èn emotioneel is. Ook noemde hij hun gezamenlijke liefde voor het paard. Vervolgens overhan digde Coebergh hem een Mexi caans rijzadel. Van HTS kreeg hij een kijker cadeau. Deze symboliseert wat hem typeert: dingen naar je toehalen, scherp zien, focussen op het be langrijke. Als laatste sprak de heer Scheltema zelf. Hij be dankte iedereen voor hun komst en voor de cadeaus. Ten slotte konden alle bekenden persoonlijk afscheid nemen, af gewisseld door een fantastisch optreden van de Heineken Fan fare en de Jeppers. Den Bosch De heer C. Schel tema nam 27 juni afscheid in het Heineken Ontspannigscen- tmm te Den Bosch. De heer Scheltema trad in 1960 in dienst van Heineken. Na een opleiding in het buitenland en een paar jaar werkervaring te hebben opgedaan in Nederland, vertrok hij met zijn gezin naar Ghana en Sierre Leone voor een periode van twaalf jaar. Bij terugkomst werd hij be drijfsleider in Den Bosch en daarna hoofd van Heineken Technisch Beheer, om tenslot te belast te worden met de Produktie-functie op Raad van Bestuur-niveau. Tijdens de receptie spraken de Amsterdam In hun 'eigen' RSD-pand aan de Lemelerberg- weg namen op 26 juni de heren J.A. Vleghert en F.J. Feitsma af scheid. Voor Frans Feitsma was er geen keus. Na 35 dienstjaren moest hij afscheid nemen van de Reclame Servicedienst van wege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hoofd Reclame Servicedienst Jan Vleghert had ervoor geko zen gebruik te maken van de re geling voor 57,5-jarigen. Het duurde echter nog gemime tijd voordat het zover was. Aller eerst stonden de twee scheiden den "In de hoofdrol". Beiden zijn begonnen als vertegen woordiger. De een bij Heine ken, de ander bij Amstel. Al voor de fusie Heineken-Amstel werden zij vrienden en colle ga's. Door hun jarenlange sa menwerking hadden zij vele gezamenlijke relaties. Presen tator Hooft Graafland kondigde dan ook een groot aantal gasten aan die iets wilden zeggen over Jan, Frans of beiden. De heren Pleiter, Kranenberg, Hageman, Van Hoogdalem, Kobessen, Feitsma, Versteeg, Seinen, Groot, Coens en Stolk beklom men achtereenvolgens het po dium. Zij spraken vele lovende woorden en memoreerden vele anekdotes. Een parachute sprong in Nijmegen, een lucht ballonvaart, een reisje met een nijlpaard in een aanhangwa gen... De heren waren duidelijk niet voor een kleintje vervaard. Tot grote hilariteit van de aan wezigen kwamen tussendoor in schitterende bruidskleding gehulde telefonistes van A'Lem, A'Wet en Z'Wou bin nenschrijden. Ze zongen Jan Vleghert toe over hun teleur stelling dat hij weg zou gaan. Beiden werden tot slot nog toe gezongen door André van den Bosch die een speciaal lied had gecomponeerd op hun afscheid. Het aantal belangstellenden was zó groot, dat Jan Vleghert en Frans Feitsma tot ver na ne gen uur handen hebben ge schud van de mensen die per soonlijk afscheid wilden nemen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 24