"Het was geweldig" Vissen op Waddenzee Weer eerste prijs peurbak MIT A Willeke Klooster trouwde in Irian Jaya èn in Amsterdam Amsterdam Moe, maar vol daan, kwamen Willeke Kloos ter (directie-secretaresse Ex port) en haar vriend Marcel Smit 21 juni terug van een reis om de wereld. De twee hebben gedurende dertig dagen een speurtocht gemaakt naar het stenen tijdperk. En het werd, zoals Willeke al eerder in Vers van 't Vat zei, de reis van hun leven. Het tweetal vertrok 23 mei met vier andere deelnemende teams aan de Caballero Reis om de Wereld. Hun eerste doel was een overnachting bij India nen in het Amazone-gebied in Venezuela. Marcel en Willeke sliepen daar in hangmatten tus sen mangobomen. Tijdens het tweede onderdeel, een woes- tijntocht in Australië, gingen ze met de Aboriginals mee op kan- goeroejacht en aten ze kikkers en larven. Na een week in Thai land klassementsproeven te hebben gedaan, vertrokken ze naar Irian Jaya. Daar speelden Marcel en Willeke de hoofdrol Alkmaar De leden van per soneelsvereniging De Dorsvle gels van onze drankenhandel Holland Noord in Alkmaar, ko zen 13 juni het ruime sop. Van uit Den Oever vertrokken ze per schip naar de Waddenzee. Daar werd om 10 uur het start sein gegeven voor een viswed strijd. De vangst was omvang rijk. Vooral paling, platvis, schol en tong werden veel ge vangen. Chris Olthoff (Expedi tie) ving de grootste vis en kreeg daarvoor een tas en een pet van de kapitein van het schip. De kleinste vis, een spiering, werd gevangen door vrachtwagen chauffeur Ruud Zee. Hij kreeg als troostprijs een complete hengelset. De Dorsvlegels kijken terug op een gezellige, geslaagde dag. Ze hebben besloten dit volgend jaar nog eens over te doen. beleden werd deze plechtigheid bij aankomst in Amsterdam in het gemeentehuis overgedaan. Een idee van de kersverse brui degom. Zoeterwoude Onze collega's van MIT in Zoeterwoude heb ben ook dit jaar de eerste prijs gewonnen tijdens de Peurbak- kentocht door Leiden. Op 9 ju li jongstleden deden ze mee met 'Het Strippe Schip', een peurbak vol bekende stripfigu ren. De foto hiernaast is ge maakt tijdens het vertrek naar Leiden. Het scheepje vaart hier op de Weipoortse Vliet, het riviertje dat over het terrein van Heineken Zoeterwoude stroomt. in een huwelijksceremonie van het Dani-volk. Tot verrassing van Willeke en haar fami-

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 19