Zonnig weer? Witbierweer! Het gaat goed met Wieckse Witte. Heel goed zelfs. Om het succes van vorig jaar nog verder uit te bouwen, zijn er onlangs in diverse bladen advertenties geplaatst met als thema 'Het Licht van Maastricht' (zie ook de achterpagina van dit blad). De advertentie zag voor het eerst het licht in een aantal vakbladen voor de horeca en het Bierblad. Dat gebeurde in april en mei, aan het begin van het 'witbierseizoen'. In dezelf de periode verschenen er ad vertenties in het Slijtersvak blad en Drankendetail, twee vakbladen voor slijters. Sinds begin van dit jaar is het witbier van brouwerij De Ridder na melijk ook bij slijters verkrijg baar. Daar ligt voor de belang stellende consument ook een foldertje klaar met informatie over Wieckse Witte. Er wordt ondermeer in uitgelegd dat Wieckse Witte zijn naam dankt aan het feit dat het een witbier is dat wordt gebrouwen in de Maastrichtse wijk Wyck (spreek uit: 'Wieck'). En ook dat tarwebier vroeger heel ge woon was. Bovendien is Wieckse Witte goed doordrinkbaar, terwijl het alcoholpercentage hetzelfde is als van pils. Rob Stevens, di recteur van Brouwerij De Rid der concludeert: "In de bele ving van veel consumenten is Wieckse Witte daardoor bij uit stek geschikt te drinken, wan neer je op een zonnige dag bui ten zit, op het balkon, in de tuin of op een terras. Ik hoop dan ook dat het schitterende weer van de afgelopen tijd nog enkele weken aanhoudt. Want het is nu typisch witbierweer. tend witbier. Brouwmeester Wim van Wyk brouwt Wieck se Witte uit tarwe en gerste- mout, waaraan hij hop en spe ciale, natuurlijke kruiden toevoegt. Het resultaat is een gisthoudend bier. De smaak is fris en fruitig en toch zacht. Succesvol In het nog korte bestaan van Wieckse Witte is al gebleken dat veel consumenten de smaak van dit witbier weten te waarderen. "In 1991 heeft Wieckse Witte een geweldige vlucht genomen. Toch zijn er natuurlijk nog vele mensen, die er nog geen kennis mee hebben gemaakt. Daarom heb ben wij gekozen voor een ad vertentie, waarin we informa tie kunnen geven over Wieckse Witte. De prachtige foto en het thema 'Het Licht van Maastricht' spreken voor zich", aldus Joris Craandijk, product manager van Wieckse Witte. De advertenties voor de consument verschijnen in en kele opiniebladen, die in de zo mer altijd een hoge, losse ver koop kennen. En verder in het juninummer van het maand blad 'VT Wonen'. Terrasbier De advertenties zijn in het voorjaar en het begin van de zo mer geplaatst, omdat witbier wordt geassocieerd met lente en zomer. Dat komt door zijn witte kleur en frisse smaak en de temperatuur van 6-8 graden Celsius waarop het bier het best kan worden gedronken. Heeft u ook zin in een Wieck se Witte! Het witbier is in het Perso neels Uitgifte Magazijn (PUM) verkrijgbaar. In december 1990 werd Wieck se Witte door De Ridder geïn troduceerd. Zoals de traditie het wil, is het een bovengis- Vooral in Maastricht en de gro te steden in de Randstad, met de studentensteden in het bij zonder, is Wieckse Witte een geliefd biertje op de terrassen. Die trend zet zich duidelijk voort in de overige plaatsen in Nederland."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 9