Open dag Heineken Bouwadviesbureau Zonder pas geen toegang Micro helderbier- filter geïnstalleerd Zoeterwoude De microbrou werij van Research Develop ment in Zoeterwoude heeft sinds kort een nieuw helder- bier-filter. "We hadden er een, maar daarmee konden we de re aliteit niet nabootsen. Met de nieuwe installatie kunnen we dat wel", aldus Ludo Pesman, de chef van de kleine brouwe rij. De oude installatie was handbediend. De nieuwe is computergestuurd. De microbrouwerij produceert brouwsels met een grootte van 5,5 liter. "Het grote voordeel van de micro-brouwerij is dat we op kleine schaal kunnen on derzoeken wat er in het 'groot' gebeurt, als we iets wijzigen in het brouwproces. Wanneer je zoiets zou uitproberen in de echte brouwerij, loop je de kans dat je enorme onkosten maakt. Wanneer hetzelfde experiment hier mislukt, blijft de schade zeer beperkt", vervolgt Ludo. De onderzoeken in de micro brouwerij leverden zoveel bruikbare informatie op, dat de wens om ook praktijkgerichte Zoeterwoude Heineken-me- dewerkers, externe relaties en andere genodigden konden woensdag 20 mei het nieuwe onderkomen van het Heineken Bouwadviesbureau bewonde ren. De medewerkers van deze afdeling werken nu in de voor malige computerzaal in Zoe terwoude. Deze is de afgelopen weken met steun van de Inter ne Dienst omgetoverd in een re presentatieve, moderne en functioneel ingerichte ruimte, waar iedere adviseur een eigen werkplek heeft gekregen. De af deling heeft bovendien de be schikking over een tekenkamer met moderne apparatuur en ei gen reprodulctie-mogelijkhe- De n Bosch Sinds kort heeft iedereen die het brouwerijter rein in Den Bosch op wil een ge codeerd pasje nodig. "De Bos sche Heineken-medewerkers hebben toegang via hun perso- neelspas. Voor tijdelijke krach ten en bezoekers hebben we speciale pasjes", vertelt project leider Tiny Laros van de Inter ne Dienst. De maatregel ver hoogt de kwaliteit van de toegangscontrole. Voor de meeste (produktie)me- dewerkers geldt dat ze eerst hun auto parkeren bij het kan toorgebouw. Via de loopbrug over de verkeersweg tussen het brouwerijterrein en het kan toorterrein kan veilig worden overgestoken, nadat toegang is den. Ook is er een speciale do- cumentatie-kamer aanwezig en kunnen de medewerkers hun externe relaties en op drachtgevers voortaan in een aparte vergaderzaal ontvangen. bierfiltraties te kunnen doen steeds groter werd. René Kop pers (nu technoloog in de proef- brouwerij in Zoeterwoude) kreeg vorig jaar de opdracht een klein formaat helderbier-filter te bouwen. Hij stelde deze sa men uit onderdelen die veelal verkregen met het pasje. Dat was al zo. Nieuw is dat je, aan gekomen bij het poortcontole- gebouw, nu eerst door een van de drie tourniquettes moet die daar sinds kort staan. Nadat de pas door de terminal is gehaald kan worden doorge lopen. Tiny Laros: "Een uit zendkracht die één week bij ons komt werken, krijgt ook een pasje voor één week. De Heineken-medewerkers steken bij het verlaten van het terrein hun pas bij de tourniquettes in een 'motor-lezer' (eenzelfde als bij een geldautomaat, red.). Zij krijgen hun pas elke keer terug. De pas van genoemde uitzend kracht wordt na een week door het apparaat 'ingeslikt'." speciaal moesten worden ver vaardigd. Dit vanwege het niet gangbare, kleine formaat èn de gewenste flexibiliteit. Essentië le onderdelen, als het slurryvat en het filter zelf, zijn gemaakt door Cor Kuyvenhoven van de werkplaats in Zoeterwoude.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 6