Zijn chauffeur brengt hem bijna dagelijks van Eindhoven naar het 2e Weteringplantsoen. Of naar Schiphol in geval van een buitenlands bezoek. Zijn reistijd brengt hij nuttig door met het lezen van belangrijke stukken en dagbladen. Want tijd kost geld en dat weegt nog zwaarder als je de hoogste financiële positie binnen Heineken bekleedt. Een kennismaking met raad van bestuurslid Leendert Schouten (44). Na een uitgelopen vergadering en een haastig naar binnen gewerkte lunch "Ik heb het toetje maar over geslagen, dat is goed voor de lijn"- is Leendert Schouten klaar voor het in terview. We ontmoeten hem in zijn pas ingerichte kantoorkamer aan het 2e Weteringplantsoen. "De vorige be woner koos voor een zwart interieur. Ik houd meer van wit", vertelt hij des gevraagd. En met een glimlach voegt hij daar aan toe: "Dat ligt misschien aan mijn aard. Ik ben vrij optimis tisch ingesteld." Het typeert Schouten, die bovendien de instelling heeft van 'eerst werken, daama is er tijd voor een lolletje'. Die instelling verwacht hij ook van zijn medewerkers. "Integriteit, een stuk zelfbewustheid en zelfstandigheid en communicatieve vaardigheid zijn ei genschappen die ik verwacht van on ze financiële mensen", vertelt hij. "Daarnaast moeten ze uiteraard hun vak verstaan. Integriteit moet je heb ben als je een financiële functie be kleedt, zelfbewustheid spreekt denk ik voor zich. En wat de zelfstandig heid betreft: ik ga ervan uit dat we el kaar niet steeds behoeven te contro leren of een bepaalde taalt ook wordt uitgevoerd. Mijn taak als manager is mijn medewerkers op hun resultaten aan te spreken en te begeleiden." Functies Schouten werkt sinds 1 september bij ons bedrijf. En met veel plezier. Hij is als bestuurslid verantwoordelijk voor de financiële gang van zaken binnen Heineken. In die functie heeft "Eerst werken, dan een

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 4