Sociaal Jaarverslag is uit Goede meimaand Meer energiebesparing brouwerijen Zoeterwoude Kortgeleden is het Sociaal Jaarverslag 1991 van de persen gerold. Het the ma, 'produkt- en verpakkings- ontwikkeling', is erin ver werkt als rode draad. Diverse collega's die vorig jaar op dat terrein actief waren, ver tellen in korte interviews over de nieuwe ontwikkelingen. De hoofdmoot van de inhoud wordt gevormd door de sociale ontwikkelingen binnen Heine- ken Nederlands Beheer, Hei- neken Nederland, Concern stafdiensten/Export enVrumo- Heineken-medewerkers die het Sociaal Jaarverslag 1991 niet hebben ontvangen, kun nen een exemplaar aanvragen of afhalen bij: Public Relations Nederland kamer 2.339 Z'Wou Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude. "De zon is onze beste verte genwoordiger" wordt wel eens gezegd. Dat bleek ook in mei. Het gebeurt niet vaak dat er in die maand zoveel bier wordt verkocht als dit jaar. De bier- voorraad, die in het voorjaar was aangelegd, slonk als sneeuw voor de zon. De mede werkers in de produktievesti- gingen werkten dag en nacht, in het weekeinde en tijdens de Pinksterdagen op maximale kracht om aan de vraag te kun nen blijven voldoen. Voordat het bier was afgevuld, had het al een bestemming. Ook het wagenpark draaide op volle toeren om de kratten en vaten bij de klanten te brengen en leeg goed op te halen. Het ge volg was dat in mei records zijn gebroken. Algemeen directeur R. Strobos van Heineken Ne derland B.V. over de hoge ver kopen: "We hebben een goede voorzomer gehad en zijn rela tief weer positie aan het win nen." Door de hoge bierverkopen was er ook een ongekende re spons op de Amstel Bingo-ac tie. In de periode van 2 april tot half juni zijn er meer dan hon derdduizend inzendingen bij de brouwerij binnengekomen. Zoeterwoude De Nederland se bierbrouwers gaan proberen nog minder energie te verbrui ken. Het Centraal Brouwerij Kantoor (de overkoepelende or ganisatie van bierbrouwers in Nederland, afgekort CBK) en het ministerie van Economi sche Zaken (EZ) hebben daar voor 20 mei een gezamenlijke verklaring ondertekend. Daar in is vastgelegd dit jaar te ko men tot een meerjarenafspraak over energiebesparing. De verklaring werd getekend in het kantoor van Heineken Zoe terwoude door mr drs C.W.M. Dessens (directeur-generaal voor Energie van EZ) en mr H.E. Jonker Roelants (directeur van het CBK). Het CBK is binnen de dranken industrie de eerste organisatie die een dergelijke afspraak met EZ op papier zet. De brouwerij en gaan zich sterk maken voor een verlaging van het energie verbruik van ongeveer 20 pro cent tot het jaar 2000, ten op zichte van 1989. Dit percentage komt overeen met de doelstelling van de No ta Energiebesparing van het mi nisterie van Economische Za ken. Er is al onderzoek verricht naar de energiebesparende maatregelen die bij de brouwe rijen kunnen worden genomen. Op basis daarvan zal onder be geleiding van de Nederlandse Maatschappij voor Energie en Milieu (Novem) de meerjaren afspraak worden geformu leerd. Voor Heineken is dit een volgende stap in zijn ener giebesparende maatregelen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 3