Afscheid J. Smit Afscheid P. de Lange Afscheid Th. Hameiers Amsterdam Op 1 juni nam de heer J. Smit na 37 dienstja ren afscheid. In een volle Mo lenzolder sprak de heer Tro- mer met name over de tijd dat hij met Jan Smit bij Thuisver- bruik heeft gewerkt. Ook me moreerde hij dat Smit de laat ste jaren onder moeilijke omstandigheden heeft ge werkt als filiaalhouder van de Amersfoortse Drankenhandel. Jan Smit had dit echter op zijn eigen manier gedaan, met gro te inzet en veel humor. De heer Tromer noemde hem een ech te ouderwetse brouwerijman, met het hart op de juiste plaats. Vervolgens schetste de heer Van Daalen de loopbaan van de heer Smit. Deze was begonnen als chauffeur/ verkoper bij Vru- mona, heeft bij thuisverbruik Heineken gewerkt, bij de G.W.N. en als brouwerijverte genwoordiger in Amsterdam. Ook hij roemde de afscheidne mende als een loyaal mens met een enorme humor en zei diens humor te zullen missen. De heer Smit kreeg een grote foto van zich zelf, verkleed als John nie Walker, en een enveloppe met inhoud overhandigd. Amsterdam De afscheidsre ceptie van Peter de Lange op 22 mei was die dag slechts één van de hoogtepunten. Het the ma was namelijk: 'When Peter leaves we make a great fuss'. Maastricht Op 26 mei werd in Maastricht het afscheid ge vierd van de heer Th. Hame iers. Hij startte zijn loopbaan op 1 juli 1952 in het toenmali ge Amstel-agentschap van zijn vader in Maastricht. Na een lange periode bij drankenhan del Maas Jeker was hij tot 1 juli 1992 brouwerijvertegen- woordiger in Zuid-Limburg. Hiermee maakte hij precies 40 dienstjaren vol. Reden voor de heer Hosang om daarbij stil te staan en de afscheidnemer een De dag ging van start met een ontbijtfeestje, dat werd ver volgd met een tocht per antie ke brandweerauto naar het Museumplein voor het 'Peter's Open'. Dit partijtje golf eindig de bij de 19e hole, zijnde Peters vertrouwde lunchadres. Tij dens de receptie in het Heine ken Ontvangstgebouw werd Peter namens Heineken toege sproken door de heren Poppe, Vellekoop en Weeda. De heer Doodewaerd sprak namens de reclamebureaus waarmee Hei neken werkt. Hij overhandigde Peter een kunstwerk waarop een foto van de heer Heineken stapsgewijs verandert in een foto van de afscheidnemer. Pe ter dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden en wenste zijn opvolger Ronald Voom veel succes. Pietertje Pils en bijbehorende oorkonde te overhandigen. De diverse sprekers prezen Theo Hameiers als een brouwerij man in hart en nieren, die met zijn enorme inzet altijd klaar stond voor de brouwerij èn de afnemers. Opvallend is dat, waar hij startte bij zijn vader, hij nu op zijn beurt de fakkel overdraagt aan zoon Eugène, die sinds kort als brouwerij vertegenwoordiger in Zuid- Limburg werkt. Na te zijn toe gezongen bedankte Theo eenieder. Velen waren naar het Fort St. Pieter gekomen om de heer en mevrouw Hameiers ge luk te wensen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 28