Opleiding tot service-monteur Geslaagde toernooien Suckle De sportiviteitsprijs van dit toernooi ging naar het EFI- team Den Bosch - Hoe kunnen we de taken van de Storingsdienst Brouwen van Heineken Den Bosch nog beter invullen' Deze vraag kwam vorig jaar in het werkoverleg van de afdeling aan de orde in het kader van re organisatie-plannen. Als oplos sing kwam voor Heineken het opleiden van medewerkers tot service monteur naar voren. Na de cursus hebben zij zowel de nodige mechanische als elek trotechnische vakkennis in huis om eerste hulp te verlenen bij het verhelpen van storingen. Eventuele storingen in het pro- duktieproces moeten zo effi ciënt mogelijk worden verhol pen. Om dit te bereiken volgden alle monteurs van de storingsdienst het afgelopen jaar een opleiding Mechanische Vaardigheden of een cursus Elektromonteur Bedrijfsinstal- laties. Op 25 juni kregen de cur sisten die slaagden voor het eer ste theorie-examen hun diploma. Tot nu toe bestaat de bezetting van de Storingsdienst uit drie medewerkers, van wie er ten minste één mechanisch en één elektrotechnisch geschoold moet zijn. Er wordt gewerkt in 3-ploegendienst. Bij verlofda gen en ziekte moet regelmatig iemand uit de dagdienst inval len. Beide vakdisciplines moe ten namelijk in elke ploeg ver tegenwoordigd zijn. Met de opleiding tot service-monteur wordt de organisatie flexibeler en het werk in de servicedienst interessanter. Bovendien zul len storingen sneller worden opgelost omdat het door de toe genomen vaardigheden niet meer nodig is te wachten op een collega-monteur van de andere vakdiscipline. Eerste fase Inmiddels is de eerste fase van het opleidingstraject achter de mg en zijn de betrokken mede werkers voldoende theoretisch onderlegd om te starten met de praktijk-fase die in september begint. Wout Zaunbrecher, deelnemer aan de VEV-oplei- ding tot monteur bedrijfsinstal- laties over de eerste fase: "De opleiding is tot nu toe erg ge slaagd, maar ik vond in het be gin van de cursus het theorie gedeelte te moeilijk. De hele stof was nieuw voor mij. Later in de cursus kreeg ik meer in zicht in de stof en daardoor ook plezier in de opleiding." Zijn collega Karei Guit beaamt dat. "Het is al weer dertig jaar gele den dat ik in de schoolbanken zat, dus het leren was erg wen nen voor mij. Ik denk ook dat wij later in ons werk een dui delijke taakverzwaring krijgen, omdat we dan zowel mechani sche als elektrische storingen moeten oplossen." Rien op 't Hoog, die de cursus Mechani sche Vaardigheden volgt, be grijpt de reacties van zijn colle ga's op de lesstof wel. "Mechanische storingen kun je veel beter zien dan elektrische. Ie ziet of een pomp wel of niet werkt. Elektrische storingen zijn veel ongrijpbaarder." Zelf vond hij het theoriegedeelte van de cursus Mechanische Vaardigheden erg leuk. "Het is precies wat ik ervan verwacht had. Ik heb al een tijd monteurs geassisteerd die mechanische problemen moesten oplossen. Mijn kennis hierover was ech ter nog niet voldoende. Ik vond de cursus dan ook erg leer zaam." Enkele van de geslaagde A cursisten, met op de eerste rij van links naar rechts: de storingsmonteurs Karei Guit (cursus electro monteur), Rien op 't Hoog (cursus mechanische vaardigheden), Willem Geurtsen (cursus electro monteur), Ad van Osch (cursus electro monteur). Achter van links naar rechts: John v.d. Besselaar (cursus mechanische vaardigheden), Wout Zaunbrecher (cursus electro monteur) en Cor Vos (cursus mechanische vaardigheden). Op de foto ontbreekt Harry Willems (cursus mechanische vaardigheden) Zoeterwoude/Odijk - Heineken Rotterdam heeft voor de derde maal de Isostar-wisselbeker ge wonnen. Dat gebeurde tijdens Vrumona's jaarlijkse zaalvoet baltoernooi. Dat werd 23 mei gehouden in sporthal Linden- hof in Odijk. Tweede werd Heineken Hoofddorp. Hekke- sluiter Vmmona Bunnik viel de sportiviteitsprijs ten deel. Han de Goederen (bedrijfsleider Produktie Zoeterwoude) overhandigt de eerste prijs aan aanvoerder Loek Klomp van de Cemsto'- ploeg In Zoeterwoude werd op 23 en 24 mei het jaarlijkse HVZ-voet- baltoernooi gehouden. Mede door het schitterende weer werd dit buitenevenement een groot succes. Winnaar van het toernooi werd een voor de gele genheid 'Cemsto' genaamde ploeg. In de finale stonden zij tegenover Verpakken 3. De eindstand van die wedstrijd was 2-2, maar 'Cemsto' won na het nemen van strafschoppen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 27