Een nieuw vaatje aangeslagen Elke maand belichten we een nieuw punt, waarin één van onze biermerken wordt geschonken. Dit keer zijn dat twee horecabedrijven onder één dak, namelijk 'Het Brouwhuis' en 'Spoor3' in Zoetermeer. Spoor3 A Een idee dat in samenwerking met het Heineken Bouwad- viesbureau is uitgewerkt. De bar van het café, die bij het bin nenkomen direct opvalt, is ge maakt van een oude koperen brouwketel uit de voormalige Heineken brouwerij in Am sterdam. Voor de verlichting van het pand is eveneens veel koper gebruikt uit de oude brouwerij, waardoor een apar te, warme sfeer ontstaat. "We hebben de koperen lampen zelf ontworpen", vertelt eigenaar Wim Blansjaar hierover. Eén wand van het café is gevuld met lege, groene exportflessen Heineken bier. Ook is er een kranenorgel gemaakt van aller lei koper, afkomstig uit de voor malige Heineken brouwerij. Aan de muur hangen diverse muziekinstrumenten, zoals een oude klarinet. Het café schenkt behalve Heineken bier, ook nog Wieckse Witte, Buckler en De Koninck van de tap. Daarnaast heeft het een uitgebreid assortiment bieren op fles, waaronder Heineken Oud Bruin. Ook het gedistil leerd van Bols Benelux ont breekt niet. Daarnaast is er een beperkte lunchkaart. is door een jugendstil-pui uit 1895, is een jongeren/muziek café. Het richt zich op een jon ger publiek dan Het Brouw huis, hoewel er toch ook een groot aantal ouderen komt. Dit café heeft als thema 'treinen' meegekregen. Een oude, opge knapte Poolse trein en een na gebouwd stationnetje vormen het interieur. Verder hangen en staan er diverse trein-attribu- ten in het pand. Spoor3 schenkt dezelfde produkten als Het Brouwhuis. De twee aan elkaar grenzende horecagelegenheden beschikken bovendien over een groot terras, waar bij mooi weer jong en oud kan genieten van een heerlijk koel glas Heineken bier of één van de andere bieren en dranken. Dit terras is voor zien van de nieuwste reclame, zoals een speciale spiegelwand met het neon Heineken-logo, die volgens eigenaar Wim Blansjaar 's avonds extra veel bezoekers trekt. Spoor3, dat aan de voorkant van Het Brouwhuis gescheiden Het Brouwhuis is door de week geopend van 10.00 tot 01.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.30 uur en zondags van 11.00 tot 01.00 uur. Spoor 3 is van zondag tot en met donderdag geopend van 16.00 tot 01.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 16.00 tot 01.30 uur. De horecabedrijven Het Brouwhuis en Spoor3 zijn ge vestigd aan het Stadhuisplein 19/20 in Zoetermeer. Beide be drijven zijn eigendom van Wim Blansjaar en Rob Smits en wer den 20 mei feestelijk geopend. Het Brouwhuis is een blues jazz-café en richt zich op een publiek van 25 jaar en ouder. Het thema van het café is 'bier'. Het Brouwhuis

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 21