Nieuwe hervulbare literfles Vrumona komt medio augustus met iets geheel nieuws op de Nederlandse frisdrankenmarkt: de hervulbare kunststof literfles. De introductie geldt voor vijf smaken: Tonic, Bitter Lemon, Ginger Ale, Tbnic Light en Bitter Lemon Light (bij Vrumona beter bekend als de 'Bitter-mix'). De handel kon tijdens de ROKA al kennismaken met de nieuwe fles. 16 "De produkten die wij in de kunststof literfles op de markt brengen, worden vanaf dat mo ment niet meer uitgeleverd in de glazen literfles. Welke sma ken op de Bitter-mix zullen vol gen en wanneer, is op dit mo ment niet te zeggen. Zeker is dat de komst van de kunststof literfles het einde van de glazen fles heeft ingeluid", aldus Mare Bolland en Rob van Breemen (respectievelijk hoofd Thuis- verbruik en hoofd Marketing bij Vnimona). Compacte liter De reacties van onze handels partners zijn in één woord posi tief. Bolland en Van Breemen: "Het blijkt dat de handel er in feite op zat te wachten. De 'compacte liter', zoals wij hem noemen, is geïntroduceerd tij dens de in mei gehouden le- vensmiddelenbeurs de ROKA. De vakpers schreef dat het dé noviteit van deze beurs was. We zijn heel trots op deze fles." Vrumona onderstreept ander maal dat het de innovator is op de frismarkt. Die titel had de Heineken-dochter ondermeer al verdiend met de hervulbare kunststof anderhalve literfles. Direct na de introductie daar van in mei '89, is Vrumona ver der gaan kijken. In 1990 werd onderzocht aan welke andere verpakking behoefte was. Een kunststof literfles bleek de meeste marktkansen te heb ben. Wat zijn eigenlijk de voor delen van de nieuwe fles ten op zichte van de glazen literfles? Bolland en Van Breemen som men op: "De glazen fles is hoger en is veel zwaarder. De wand van de kunststof fles is echter veel dunner en de hals breder, zodat er toch een liter in kan. En de 'compacte liter' -in te genstelling tot zijn glazen voor ganger- is niet breekbaar. De consument kan meer van de nieuwe flessen kwijt in de koel kast vanwege de geringere hoogte. De krat die ontwikkeld is voor de nieuwe literfles is eveneens compact. Daardoor hebben de groothandels en de distributiecentra ruimtevoor deel: 50% meer kratten op één pallet (zes lagen in plaats van vier). Voor de supermarkten die fris in de kratten presenteren, is het stevige open krat een ver betering. De consument kan goed zien welke smaak erin zit. Omdat de kunststof fles lager is dan de glazen literfles, kan de schaarse ruimte in de winkels beter benut worden. Dankzij de compacte vorm kan er in het verkoopschap een extra plank, dus extra verkoopruimte ko men." Minder lawaai De introductie van de hervul bare kunststof literfles wordt ondersteund met een televisie campagne en een tijdelijke prijsverlaging. De winkelverte genwoordigers zorgen voor de bouw van speciale displays en het aanbrengen van promotie materiaal. De 'compacte liters' zullen in Bunnik worden afge vuld op Colonne 6. "Het aantal benodigde aanpassingen is mi nimaal. De diameter van de li terfles is hetzelfde als de ander halve literfles die we tot nu toe op Colonne 6 afvulden. Alleen de hoogte van de vuiler moet worden aangepast. Voor het produktiepersoneel betekent het een verbetering: Het lawaai in de produktiehal zal enorm verminderen door de afname van het gebruik van glazen fles sen", voegt produktiemanager Hans van Mameren toe. I IV. ÏUNNIK De oude en de nieuwe generatie naast elkaar

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 16