Boven: Horecagebieden/Leeuwarden/Hattem. Op de middelste twee foto's: Rotterdam/Zoeterwoude/Zoeteimeer. Onder: Bunnik Boottocht Ook voor de oud-medewerkers uit Rotterdam, Zoeterwoude en Zoeter- meer stond een boottocht met de 'IJs- selstroom' op het programma. Zij bleven het grootste deel van de dag aan boord en konden dankzij het warme weer heerlijk op het buiten- dek zitten. Toch waren er vele lief hebbers voor de bingo. Na de lunch ging men van boord voor een wan deling door Wijk bij Duurstede. On der leiding van gidsen van de VW voerde de wandeling langs histori sche panden en winkels. Veel be langstelling was er voor de winkel inrichting van een kapperszaak uit 1910, nog steeds bemand door een 82-jarige kapper. "Hoewel het met name de tweede dag ontzettend heet was, is er toch veel gedanst bij het di ner-dansant", vertelt Jan van der Slik. "Vooral het optreden van zan ger Arne Jansen was zeer geslaagd." Dankbaar De oud-medewerkers van Den Bosch gingen een heel andere kant uit. Na koffie in Utrecht en een lunch in Zoetermeer reden de bussen naar de Floriade. "De meningen over de Flo- riade verschilden. Sommigen von den de Keukenhof mooier. Maar we hebben er heerlijk kunnen wande len", vertelt PZ-medewerkster Mir jam van der Linden. Tenslotte was er een diner-dansant in Utrecht. "Een organist speelde daar leuke muziek. De sfeer was de hele dag al goed, maar die werd 's avonds zo mogelijk nog beter. Tussen de verschillende gangen van het diner door werd er dan ook volop gedanst. De organist kreeg bijna iedereen van zijn stoel, zeker voor een polonaise. Op zo'n dag blijkt dat de medewerkers van Den Bosch een hechte gemeenschap vormen. De oud-medewerkers zijn dankbaar dat Heineken nog zoveel voor hen doet. Er is nu een grote groep 'jonge VUT-ters' bijgekomen. Maar er zijn ook veel oudere deelne mers aan de tocht. Dat zijn hoofdza kelijk dames, de weduwen van Bos sche medewerkers. Sommigen zijn al achter in de tachtig. Zij gaan al zo lang mee als er dagtochten worden georganiseerd. Ze zouden het niet willen missen. Het is iets waar ze heel lang naar uitkijken."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 15