Oud-medewerkers op stap Eind mei vonden de dagtochten voor de oud medewerkers van alle vestigingen plaats. Er waren dit jaar veel meer deelnemers aan de tochten dan voorheen. Dat kwam doordat het afgelopen jaar een groot aantal medewerkers gebruik heeft gemaakt van de regeling op 57,5-jarige leeftijd met het werk te stoppen. "Wij hadden honderdvijftig aanmel dingen meer dan vorig jaar", vertelt Sonja van Kooten. Als sociaal con tacten-werkster in Amsterdam on derhoudt zij al jarenlang de contac ten met de oud-medewerkers. "De gemiddelde leeftijd is ook lager ge worden. Dat geeft je als organisatie weer andere mogelijkheden. Boven dien neemt de belangstelling toe. Vanuit Leeuwarden waren er dit jaar twee keer zoveel mensen als vorig jaar." Sonja heeft de tochten georga niseerd voor de oud-medewerkers (mensen uit de HIR-Regeling, (ver vroegd (gepensioneerden en wedu wen van oud-medewerkers), die werkzaam zijn geweest in onder meer Amsterdam, Bunnik, Leeuw arden, Hattem en Zwolle. Zij gingen allen naar Apeldoorn voor een kof- fiestop. Vervolgens via een prachtige route naar het Openluchtmuseum in Arnhem, waar ook de lunch plaatsvond, 's Middags ging het ge zelschap aan boord van het schip 'IJs- selstroom' voor een boottocht over de Ijssel tussen Arnhem en Deven ter. Ook het diner-dansant was aan boord. "Amsterdammers dragen het hart op de tong. Als er iets te mop peren is, hoor je het heus wel", zegt Sonja. "Maar we hebben alleen leu ke reacties gehad. We hadden echt vier fijne dagen. Mede dankzij het heerlijke weer heeft iedereen werke lijk genoten. Zo'n dagtocht is net een grote reünie. En deze was zeer ge slaagd. Het zal moeilijk worden vol gend jaar net zo'n leuke tocht te or ganiseren..." Amsterdam (links) en Den Bosch (onder)

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 14