Op de fiets naar Heineken Veel collega's fietsen dagelijks enkele tientallen kilometers van hun woonplaats naar de zaak. De een doet het vanwege het milieu. De ander om een betere conditie te krijgen. Terwijl een derde zo de dagelijkse files vermijdt. W"Rl of stormt. "Ik voel er weinig voor om nat of bezweet op de zaak aan te komen." Loes krijgt soms gezelschap van collega's Dick Leeuwen burg, manager Engineering Po licy and Quality in Zoeterwou- de en Kees Langstraat, project-engineer HTS. Ook zij overbmggen dagelijks de af stand van 10'/2 kilometer op de fiets. Dick Leeuwenburg wil voor het woon-werkverkeer het liefst niet afhankelijk zijn van anderen. Walter Schuurmans (links) en Mari van Huiten uit Den Bosch L'i.iN Jan van der Ven, montageleider bij de Technische Dienst, fietst al twaalf jaar van Vught naar Den Bosch. Een afstand van 11 kilometer. "Zo'n honderd per week", zegt hij lachend. Jan heeft in die twaalf jaar drie rij wielen versleten. "En om de an derhalf jaar verslijt ik een ach terband." Af en toe neemt Jan de motor, maar het fietsen heeft toch wel zijn voorkeur. "Ik fiets ook door weer en wind naar mijn werk. Je bJijft er ge woon fris bijIk kan het dan ook iedereen aanraden." Opleidingscoördinator Loes van Tol fietst elke dag van haar huis in Alphen aan den Rijn naar ZoeterwoudeHaar hoofd reden is het verbeteren van de conditie. "Qua tijd maakt het niet uit of ik met de auto of met de fiets ga, want met de auto sta je heel lang in de file vast", vertelt ze. De enige keren dat ze de fiets thuis laat en wèl met de auto komt is als het regent Loes van Tol onderweg naar Zoeterwoude "Vandaar dat ik niet voor car poolen kies. Tenslotte is elke Nederlander een individualist", zegt hij met een lach. "Ik heb twee auto's voor de deur staan, maar kies niettemin voor dit milieu-vriendelijke vervoer middel. Het is veel frisser dan in een auto, bovendien vermijd je zo de files en doe je ook nog iets aan het milieu. Ik ken ove rigens nog genoeg collega's uit Alphen die liever met de auto gaan. Dat moeten ze natuurlijk zelf weten. Toch heb ik wel en kele van hen 'om' gekregen. Zelfs een man uit Nigeria, die hier tijdelijk werkte, is uitein delijk op de fiets naar Heineken gekomen en werd erg enthou siast." Overigens rijdt Diclt al enkele jaren op een fiets die hij van zijn Heineken-collega's heeft gekre gen. "Bij mijn 25-jarig jubileum kwamen ze met dit cadeau aan zetten. In die tijd waren mijn dagelijkse fietstochtjes naar Heineken al bekend." fiets langer overdoet dan met de auto. Maar doordat je zo vroeg opstaat en al een eind hebt gereden, kom je ook veel uitgeruster op je werk en begin je dag niet met een slaperig ge zicht. Bovendien komen we door een prachtig stuk polder landschap, waardoor je echt de wisseling van de seizoenen meemaakt. In de winter is het met mist en sneeuw bedekt en in het voorjaar wordt alles lang zamerhand veel groener en zie je de eerste lammetjes verschij nen. In de auto vallen dit soort dingen je veel minder op." Overigens heeft Oscar Eekels uit Den Bosch, afdeling Ver pakken, sinds kort een eigen 'leasebedrijfBelangstellen den kunnen bij hem een fiets of scooter leasen. Volgens Eekels een prima idee voor zakelijke fietsers. Wie hier meer infor matie over wilt hebben, kan Oscar telefonisch bereiken on der toestel 587 in Den Bosch. Gezellig Walter Schuurmans, groepslei der Revisie van de Technische Dienst in Den Bosch en zijn col lega Mari van Huiten, groeps leider Onderhoud fietsen elke dag 13 kilometer naar hun werk. Beide mannen komen uit Drunen. Mari over zijn fiets- hobby: "Je blijft er lekker fit bij en je doet op die manier iets aan het milieu." Walter fietst niet speciaal voor het milieu. Hij is veertien jaar geleden begonnen met fietsen vanwege het spor tieve karakter en sinds die tijd komt hij altijd met de fiets naar zijn werk. "Je staat er wat vroe ger voor op, omdat je er met de

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 11