EK Klootschieten Nieuwe vrachtwagen voor drankenhandel EBC-symposium bij Heineken Cork Tijdens de Europese Kampioenschappen kloot schieten in het Ierse Cork, heeft de Nederlander Nico Leussinlt de titel veroverd op het onderdeel 'straatschieten'. Het is voor het eerst dat dit on derdeel niet door een Ier is ge wonnen. Klootschieten is een van oorsprong oer-Hollandse sport, die nu erg populair is in Ierland, Duitsland, Zwitser land en in het oosten van ons land. De 'kloot' waarmee klootschieters werpen, is een kleine houten bal die is ver zwaard met lood. De Neder landse klootschietersbond wordt gesponsord door Am- stel. Murphy's, een dochter van Heineken, steunt de Ierse klootschieters. De EK wordt over vier jaar gehouden in Ne derland. Een van de deelnemers aan de EK Klootschieten in actie Scheveningen Belangstel lenden woonden 18 mei op de boulevard van Scheveningen een demonstratie bij van een nieuwe Heineken 'lowlader'. Deze wagen is de nieuwe aan winst van de Heineken dran kenhandel Van den Akker Ha ring B.V. in Den Haag. De lowlader is van het type Volvo F1 617 en is uitgemonsterd in de nieuwe belettering en kleu renschema van Heineken. Hij heeft een laadvermogen van 10 ton en heeft een laadvloer hoogte van 74 centimeter. Dat is lager dan gebruikelijk. Het hierdoor verkregen grotere laadvermogen is handig voor de uitleveringen van de grote (spoed)bestellingen aan bedrij ven aan het strand en op de boulevard. Voorlopig gaat het nog om een experiment. Als de reacties positief zijn, zal bin nenkort een tweede 'lowlader' worden aangeschaft. Zoeterwoude Heineken Zoeterwoude was van 18 tot en met 21 mei gastheer van de EBC, de European Brewery Convention. Deze vereniging van Europese brouwers komt om de twee jaar bijeen om te praten over het gezamenlijke wetenschappelijk onderzoek van de verschillende brouwe rijen. Ze vormt dan ook een platform voor de verschillende collega-onderzoekers om eens met elkaar van gedachten te wisselen. Dit keer werd vooral gesproken over microbiologie.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 10