Kloek verlaat Heineken Kennismaking met A'Stad Nieuwe werkkleding Den Bosch/Zoeterwoude Ir. Henk Kloek wordt per 1 sep tember 1992 lid van de hoofd directie van Campina Melk unie B.V.. De 48-jarige Kloek maakt sinds 1989 deel uit van de di rectie van Heineken Nederland B.V. als directeur Produktie Bier. Daarvoor gaf hij leiding aan de brouwerij in Zoeter- woude. Bij Campina Melkunie wordt Kloek verantwoordelijk voor het aandachtsgebied 'Techni sche Zaken'. "Deze functie is duidelijk een promotie. Ik krijg het zeker niet makkelijker. Want we krij gen zwaar weer in de zuivel", aldus de scheidende directeur. Het vertrek van Kloek laat Hei neken niet onberoerd. Hij le verde een belangrijke bijdrage aan de verhoging van de klant gerichtheid van onze brouwe Amsterdam Elke werkdag zijn in het Heineken Ont vangstcentrum aan de Stadhou derskade rondleidingen voor bezoekers uit buiten- èn bin nenland. Niet veel collega's hebben de gelegenheid om tij dens werkdagen deel te nemen aan zo'n rondleiding. Daarom organiseerde de afdeling Public Relations Nederland op twee zaterdagen in april en mei spe ciale bezoekdagen voor Heine- ken-medewerkers. Ruim zeshonderd belangstel lenden schreven zich hiervoor in. Zij kregen net zo'n excursie als de toeristen die dagelijks worden ontvangen. Den Bosch Alle produktie- medewerkers van onze Bos sche brouwerij dragen binnen kort nieuwe werkkleding, met daarop hun naam en het Hei- neken-logo. De collega's van de Technische Dienst kregen als eerste de nieuwe overall (tuin broek-model) met jack; de 'ge wone' overall en de combinatie jasje met pantalon. Wélke soort wordt uitgereikt, is afhankelijk van de werkzaamheden. "De vernieuwing van de werk kleding vloeit voort uit het pro ject Kwaliteitsverbetering. Ge keken is naar gezondheid, veiligheid, presentatie en uni formiteit van de kleding. De Amerikaanse overall biedt meer bescherming aan rug en borst dan een werkbroek. Dat is onder andere voor veel functies binnen de afdeling Verpakken gunstig. Voor andere functies is de combinatie pantalon met werkjas geschikter, zoals voor de mensen van het MIT en de operators van de afdeling Brou wen. De standaard overall is weer geschikter voor bijvoor beeld het werk in onze garage", licht Pieter Verstegen (PZ H'Bosch) toe. De produktiemedewerkers in Zoeterwoude dragen andere werkkleding. Daarop staan naam en afdeling. Bovendien is gekozen voor verschillende kle- dingkleuren. In grote lijnen: de produktiemedewerkers van de ze vestiging dragen witte kle ding, de Technische Dienst steekt in het blauw en de MIT- ers dragen groen. rij. Ook was hij een van de drij vende krachten achter 'Men sen Maken Heineken'. Voor dit veranderingsproces dat in janu ari jongstleden van start is ge gaan, schiep Kloek een breed draagvlak. Daarom zal het na zijn vertrek kunnen doorgaan. Kloek wil ook niets liever dan dat: "Je kunt mij nergens een groter ple zier mee doen dan met voort zetting van dit proces."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 7