Reis van haar leven Amsterdam Collega's had den het nooit achter haar ge zocht en reageerden verrast. Het 'meisje' dat altijd netjes ge kleed op het werk verschijnt, blijkt in hart en nieren een avonturier in spijkerbroek te zijn. Want juist zij gaat samen met haar vriend een reis om de wereld maken. Niet in tachtig, maar in dertig dagen en dat al les om verborgen volkeren te vinden. Willeke Klooster (27), directie secretaresse van de afdeling Ex port in A'Mau hierover: "Het begon allemaal in januari 1991, toen we ons inschreven voor een wedstrijd van Caballero. Daarvoor moest je een thema verzinnen waarmee je in dertig dagen om de wereld zou willen gaan. Wij kozen 'verborgen vol keren', een speurtocht naar het stenen tijdperk. Dat thema was uiteraard niet zomaar uit de lucht komen vallen. Mijn vriend en ik reizen altijd graag en hebben vorig jaar nog een paar dagen in Irian faya de Pa poea's bezocht. Dat was een unieke ervaring, die we best nog wel eens mee willen ma ken." Zo gezegd zo gedaan. Willeke leverde het thema in en werd tot haar eigen verbazing ge vraagd dit thema verder uit te werken tot een definitief plan. "Daarin moesten we beschrij ven wat we kwijt zouden zijn (je mag niet meer dan 8000 gul den per persoon uitgeven) en hoe onze vluchtschema's eruit zouden zien. Uiteindelijk wer den we samen met 24 andere teams uitgekozen voor een se- lectieweekeinde van drie dagen in het Belgische Durbuy in de Ardennen. Tijdens dit week einde werd jé getest op fysiek en geestelijk gebied. Onderdelen van het programma waren bij voorbeeld teamspelletjes, ver dedigen van je plan tegenover een jury en diverse overlevings- activiteiten in de wildernis. En Willeke en Marcel in de Ardennen Willeke en haar vriend A Marcel tijdens de prijsui treiking daar kwamen we uiteindelijk als één van de vijf winnende teams uit de bus." Willeke Klooster en haar vriend Marcel Smit vertrekken 23 mei. Richting: het avontuur. "We gaan van Venezuela, waar we een Indianen-stam opzoe ken, naar Alice Springs in Aus tralië voor een bezoek aan de Aboriginals. Vandaaruit vlie gen we naar Thailand voor een competitiewedstrijd met de an dere vier teams. In Irian Jaya tenslotte bezoeken we de Pa poea's op een plek waar krijgers nog met pijl, boog en speren hun gebied verdedigen. Daar komt een filmploeg van Vero nica ons opzoeken. De wed strijd wordt in oktober op de te levisie uitgezonden." Als bewijsmateriaal gaan Wil leke en haar vriend bij elke te bezoeken stam tabak en stenen werktuigen ruilen. Anders ma ken ze geen kans op de hoofd prijs van tienduizend gulden en de Caballero Crystal Globe. Maar hoe dan ook, Willeke en Marcel zien met veel plezier hun reis om de wereld tege moet. "Want zo'n reis doe je maar één keer in je leven."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 27