40 jaar Brand Up Halve finale Sourcy Songfestival Bunnik Horecaonderne mers, hun gasten, de pers en ve le genodigden waren 7 mei in Bunnik voor de halve finale van het Grote Sourcy Songfestival van Vrumona. Deze happening vond plaats in een spiegeltent op het Vrumona-terrein en werd gepresenteerd door Hen- ny Huisman. Vijftien kandida ten uit alle delen van het land deden hun uiterste best om door de jury gekozen te worden als finalist. Ze waren opgege ven door horeca-ondernemers, die hun kandidaten aan het pu bliek voorstelden. Uiteindelijk kozen de juryle den (Margriet Eshuis, René Fro- ger en Tonny Eyk) vier finalis ten: Daniëlle Rietveld met het liedje 'Telkens Weer' van Wil- leke Alberti; Angelique Ste- ijaart met 'Heel Alleen' uit de musical Les Miserables; Alfons Marbel met 'Mijn Liefde', een tekst van eigen hand op een lied van Neil Diamond; Peter Sips met 'De Q', waarvan zowel de tekst als de muziek zelf ge schreven was. De finale wordt in september live gehouden in de Vijf Uur-show van RTL4. De winnaar mag een cd-single van zijn lied laten persen in een op lage van vijfhonderd stuks. De finalisten met van links naar rechts: Alfons Marbel, Daniëlle Rietveld, Angelique Steijaart en Peter Sips Wijlre Deze maand is het veertig jaar geleden dat het bier Brand Up werd geïntroduceerd. Ter gelegenheid hiervan heeft Brand mei uitgeroepen tot Up- maand. In verband met het ju bileum vinden diverse landelij ke acties plaats in de horeca en bij de slijters. Zo looft de brou werij prijzen uit voor de meest originele presentatie van Brand Up. Deze worden uitgereikt in de vorm van gouden of zilveren ECU's, de Europese munteen heid. De jury zal in de loop van deze maand de presentaties be oordelen. De prijsuitreiking is in juni. Brand Up is een hoppig speciaal bier, dat in 1951 door de in middels overleden Gijs Brand werd bedacht. Dit als antwoord op de nauwelijks groeiende bieromzet in de naoorlogse ja ren. Sinds de introductie van het bier op 1 mei 1952, vindt elk jaar een 'UP-feest' plaats. Dan krijgen alle volwassen in woners van Wijlre vier con sumptiebonnen van de brou werij aangeboden. De bonnen kunnen gebruikt worden in de plaatselijke cafés.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 21