Heineken valt op in Tokio Vrachtwagens verscheept Murphy's nu ook in blik §1 llll^ J draught Tokio Heineken Japan maakt in Tokio furore met een speciale bar. Dat zit zo: De grondprijzen in de Japanse hoofdstad zijn hoger dan waar ooit ter wereld. Elk beschik baar plekje is al snel bestemd voor een nieuwe wolken krabber. Toch gebeurt het wei eens dat een prachtige locatie tijdelijk vrij is. Heineken Japan heeft iets bedacht om daar te gen lage kosten gebruik van te maken. Twee grote containers zijn verbouwd tot een prach tige bar. De 'Heineken It's Bar' is verplaatsbaar en er hoeft daarom geen bouwvergunning voor te worden aangevraagd. Toestemming voor tijdelijke plaatsing is de enige vereiste. De It's Bar staat nu in een druk bezocht winkelcentrum in To kio. De winkeliers daar stoor den zich aan een tijdelijke open plek en zagen in de mobiele Heineken bar een prima oplos sing. De It's Bar valt ondermeer op door een grote Heineken fles. Een dergelijke reclame kost normaal gesproken een vermogen. Wanneer de open plek niet langer beschikbaar is, worden de twee containers gescheiden en vervoerd naar een nieuwe bestemming. Bijvoorbeeld aan het strand, of komende winter bij een ski-piste. Rotterdam/St. Denis Van uit de haven van Rotterdam zijn kortgeleden drie nieuwe vrachtwagens verscheept naar lie de la Réunion. Ze zijn be stemd voor de aan Heineken gelieerde brouwerij Brasseries de Bourbon. De afdeling Cen trale Produktie Inkoop heeft ge zorgd voor de nodige aan passingen aan de wagens. Ze zijn onder andere voorzien van een extra sterke motor en tro- penkoeling. De extra uitrusting is nodig vanwege het klimaat op het eiland in de Indische Oceaan en zijn heuvelachtige landschap. De drie vrachtwa gens worden ingezet voor het transport van bier en frisdran ken van de brouwerij naar op slagdepots en voor het vervoer naar de winkels en slijterijen. Om het laden en lossen bij de klanten te vergemakkelijken zijn de wagens uitgerust met elektrische laadkleppen en rot zeilen. De decoratie op de zeilen is geïnspireerd op de nieuwe Hei- neken-uitmonstering voor vrachtwagens (zie ook elders in dit blad). Het ontwerp is van de afdeling Corporate Brands De sign. In totaal zijn de afgelopen jaren 12 vrachtauto's geëxpor teerd naar Brasseries de Bour bon. Hiermee is het oude wa genpark van deze brouwerij nu vrijwel vervangen. Londen Murphy's Irish Stout is op de Britse markt sinds kort ook in blik verkrijg baar. Uniek is dat het blik een systeem bevat, waarmee een zelfde schuimkraag kan wor den verkregen als bij een Mur phy van de tap. Het systeem ('draughtflow system' genaamd in het Engels) is ontwikkeld door Heineken en de Engelse brouwerij Whitbread. De laatste brouwt Murphy's Irish Stout in licen tie voor de Britse markt. Het nieuwe bliktype is door Whit bread het eerst gebruikt voor een ander bier: Boddington's Bitter. Het succes daarvan was zo groot, dat de introductie van Murphy's in deze verpakking moest worden uitgesteld. Whitbread verwacht in het na jaar voldoende capaciteit te hebben om ook Murphy's Irish Stout in blik te produceren voor andere markten. oraught draught i 35311^3! raught draught j ^raught^ RJSH MURPHYS STOUT

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 19