Heineken heeft schilderijen laten maken die worden gebruikt voor de nieuwe buitenreclame (bijvoorbeeld posters) en tijdschrift-advertenties. Als vervolg op de gefotografeerde advertenties 'pianist' en 'bluescafé' is gekozen voor een andere invulling van het campagne-thema 'Bier zoals bier bedoeld is'. Deze keer worden geen foto's gebruikt, maar schilderijen. Diverse kunstenaars hebben in opdracht voor onze brouwerij eigentijdse situaties uitgebeeld op linnen. Daarin staat het 'Heineken-moment' centraal: Mensen drinken Heineken bier wanneer ze zichzelf zijn. Marij ke Horensma (senior brand-ma- nager Heineken): "De zorg en de aandacht die een schilder be steedt aan zijn doek, is te ver gelijken met de zorg en aan dacht die Heineken besteedt aan kwaliteit. Juist door de keu ze voor schilderkunst in plaats van fotografie, onderscheidt de ze campagne zich van andere campagnes. De schilderstijl prikkelt de verbeeldingskracht. Iedereen kan er zijn eigen ver haal bij verzinnen. Uit markt onderzoek blijkt dat ze het ech te, authentieke van het merk Heineken tot uiting brengen en tevens het eigentijdse kwali teitsimago versterken. Kortom: Heineken, bier zoals bier be doeld is. Het ziet er bovendien schitterend uit." Gekozen is voor een aanpak met meerdere schilders die in een (voor de kenners:) realis- tisch-impressionistische stijl werken. In de campagne wor den de schilderijen geheel afge beeld of er worden fragmenten uitgelicht. Hierdoor is veel va riatie mogelijk. Vast staat dat elke keer duidelijk een eigen tijds Heineken-moment zicht baar is. "De mensen die zijn af gebeeld, zijn mensen van nu. Dat kun je bijvoorbeeld zien aan hun kleding. Je ziet ze in si tuaties van vandaag. Ze ont moeten elkaar graag op een plek waar ze samen lekker ge nieten van Heineken bier", al dus Marijke Horensma. Begin juni staan de eerste ge schilderde advertenties in de tijdschriften. In de eerste week van juli is de eerste buitenre clame te zien. Heineken-moment geportretteerd

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 16