Wagenpark RSD in Buckler-jas Drankenhandel Amersfoort geopend Wortketel vervangen Amsterdam Sinds kort dra gen alle wagens van de Recla me Service Dienst (RSD) de Buckler-kleuren. Chef Evene menten-organisatie Nieck Wassenaar: "De wagens hadden jarenlang een neutrale uit monstering: wit met een rode en een groene band. Wij rijden de ene dag voor Heineken en de volgende voor Amstel. Een tap- eiland van Amstel kun je niet achter een Heineken-wagen hangen en andersom. Met een Buckler-wagen heb je dat pro bleem niet. We kwamen dus bij Buckler uit, toen we het tijd vonden voor een nieuwe uit monstering van ons wagen park." Amersfoort Burgemeester A. Schreuder van Amersfoort opende maandag 23 maart de nieuwe Amersfoortse Dran kenhandel B.V. Hij deed dat door het ontsteken van een spe ciaal voor de gelegenheid ge maakt vuurwerk. Daarna volg de een receptie voor genodigden en konden ook de afnemers het nieuwe pand bekijken. De Amersfoortse Drankenhan del is ontstaan door de fusie tussen de drankenhandels in Amersfoort ('Amersfoort') en Spakenburg ('Koelewijn'). Ook zijn de bedrijven Gieling uit Muiden en Eeken uit Eemnes aan de nieuwe B.V. toegevoegd. De Amersfoortse Drankenhan del levert daardoor aan de ge hele omgeving van Amersfoort, met plaatsen als Nijkerk, Soest, Baarn en Almere. Het nieuwe bedrijf is eigendom van Heineken en heeft dertien me dewerkers in dienst. Jaap de Graaf is de directeur. De openingshandeling dooi burgermeester Schreuder van Amersfoort Den Bosch In maart is een nagenoeg nieuwe koperen wortketel in de Bossche brouw- zaal geplaatst. De oude ketel moest voor een groot deel wor den vervangen, omdat het materiaal niet sterk genoeg meer was. Alleen de 'hoed' (zie foto) kan opnieuw worden ge bruikt. Voor het plaatsen van de nieuwe wortketel moest er heel wat gebeuren. Wiggert Deelen, afdelingsingenieur De koperen hoed van de oude wortketel in de takels Brouwen en Energie hierover: "Allereerst is de gevel open ge maakt en is het bordes voor de ramen van de brouwzaal verwijderd. Hierdoor moest de excursie-route onderbroken worden. Vervolgens is de oude wortketel met behulp van een hijsconstructie aan het plafond in drie delen naar buiten geta keld. Zo ontstond voldoende ruimte om een nieuwe bodem en zijkant naar binnen te bren gen." Het hele project heeft on geveer vier weken geduurd. In middels is de nieuwe wortketel in gebruik genomen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 6