Afscheid F. Sweben Afscheid H.W.J. Smeijsters Afscheid F.P. de Boer Rotterdam De heer F. Swe ben nam vrijdag 27 maart af scheid van Heineken. Frans Sweben maakte na een ruim veertigjarig dienstverband ge bruik van de vertrekregeling. Frans, wegens zijn onafscheide lijk rokertje ook wel Frans Si gaar genoemd, werd al om 13.00 uur met zijn familieleden van huis gehaald voor een rond gang langs een deel van de Rotterdamse horeca. Dit onder begeleiding van vele collega's in hun eigen bedrijfsauto's. Ondanks de drukke middag- spits wist het gezelschap toch nog redelijk op tijd te arrive ren bij gebouw Palace in de Zomerhofstraat. Daar werd Frans toegesproken door de he ren Schinkel en Verwey. De Zoeterwoude Na een dienstverband van ruim dertig jaar nam de heer H.W.J. Smeijs ters op 27 maart afscheid van Heineken. Tijdens de feestelij ke receptie in 'De Hooiberg' on derstreepte de heer Ubbink de markante loopbaan van de uit een brouwersfamilie afkomsti ge collega. Zo werd het gezin Smeijsters voor onze onderne ming ondermeer uitgezonden naar Libanon, Jordanië en Suri name en stond de heer Smeijs ters aan de wieg van de kelder- bierinstallatie. In zijn laatste functie, als Brouwmeester Hei neken Japan, was hij betrokken bij de ontvangst van koningin Beatrix in Japan. Namens alle Heineken-collega's werd een hoge drukspuit overhandigd. De heer Dijkstra bood namens de oud-collega's van de CHTD een verzilverd schaalmodel aan van een kelderbiertank. laatste benoemde hem in de Or de van de Gouden Tapkraan. Ook zijn vele activiteiten voor de OR werden opgenoemd. Zoeterwoude F.P. de Boer, project-manager Energiesyste men HTS in Zoeterwoude, nam 19 maart afscheid van zijn collega's. Hij deed dat tijdens een gezellige receptie in ont vangstgebouw 'De Hooiberg'. De heer De Boer werd toege sproken door de heer Van Oeve- ren. Deze noemde enkele be langrijke eigenschappen van Freek de Boer, zoals vasthou- Daarna was Frans zelf aan het woord en konden de vele bezoe kers het echtpaar Sweben de hand schudden. dendheid, creatieve houding, kritische instelling en het ver mogen om kennis over te dra gen. Ook noemde de spreker de twee motivaties voor Freeks ve le buitenlandse reizen op: 'the horses mouth', oftewel infor matie moet direct aan de bron worden opgehaald en 'The proof of the pudding': Iets is pas mogelijk als het werkt. Na de overhandiging van het afde lingscadeau kon iedere bezoe ker Freek en Olga de Boer de hand schudden.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 28