Groot spektakel rond Hessel-concert Heineken Jazz Bluesnight Eindhoven Het Thialfstadion in Heeren veen stond twee avonden op z'n kop voor een concert van het fenomeen Hessel. De zanger/ café-eigenaar van Terschelling wist het publiek tot groot ent housiasme te verleiden. Ook enkele Vers van 't Vat-lezers woonden dit door Amstel gesponsorde spektakel bij. "Het was een gigantisch fes tijn", zegt Henny Flisijn, ver kooptelefoniste van dranken handel Hergarden B.V. in het Friese Grou. "Ik was al een fan van Hessel toen hij nog niet zo bekend was. Ik kom al zo'n jaar of tien op Terschelling en bezoek dan altijd Hessels café De Groene Weide", vertelt Henny, die al eerder Hessel- concerten in Franeker en Rotterdam bijwoonde. Ook dit keer vond ze de sfeer geweldig, hoewel ze iets minder en thousiast is over het decor op het podium. "Er was een com pleet strand nagebouwd, com pleet met het café van Hessel en vele badende en joggende mensen. Natuurlijk was dat heel leuk om te zien, maar het leidde toch de aandacht van het concert af." Dirk Turksema, siroopmaker bij Vrumona, is het met Henny eens. "Het toneelgebeuren deed een beetje afbreuk aan het con cert", vindt hij. Dirk won net als Henny via dit blad kaarten voor het Hessel-concert van 27 maart. "Ik ken Hessel alleen van radio en televisie", vertelt hij, "maar dat was voor mij re den genoeg om aan de actie in Vers van 't Vat mee te doen. Vooral de bekende hits die hij brengt zijn te gek. En het con cert is zeker voor herhaling vat baar. De sfeer, de ontvangst door de brouwerij, alles was geweldig. Je had het gevoel als of je een VIP was." Hennie Hellendoorn, admini- Hessel in concert Het decor met als thema's strand en Amstel bier stratief medewerkster van de af deling Transport en Declaratie in Zoeterwoude, vond het hele concert één groot spektakel. "Super!", zegt ze enthousiast. "Iedereen ging uit zijn dak en had er ook zin in", vertelt Hen nie, die Hessel eigenlijk alleen van zijn muziek kent. "Vooral de helikopter, waarmee Hessel het toneel opkwam was echt te gek. Hoe ze op het idee kwa men zoiets te doen! En dan het strandgebeuren; ik denk dat er heel herkenbare dingen bij za ten. Misschien dat ik nu toch maar De Groene Weide aandoe tijdens mijn volgende vakantie op Terschelling." Eindhoven President-com missaris Philips Electronics, prof. dr. W. Dekker, heeft 4 april de eerste Heineken Jazz Bluesnight geopend. In het za lencomplex van het Philips Sta dion speelden tot diep in de nacht gerenommeerde arties ten als Georgie Fame en het Rosenberg Trio. In de regio was behoefte aan een dergelijk hoogstaand binnenevenement. Het andere Eindhovense jazz festival, dat de lichtstad al een aantal jaren kent, speelt zich voornamelijk huiten af.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 27