Heineken Computer Vereniging Vereniging in het zonnetje: pc-project binnen Heineken maar willen nu een nieuwe, of snellere pc. Die kunnen ze via onze vereniging kopen. Voor nog geen 2200 gulden heb je al een goedkope 'kloon', dat wil zeggen een computer met on derdelen van verschillende merken, inclusief harddisk, kleurenscherm en muis. Ook kunnen leden met de nodige korting via onze vereniging printers aanschaffen, of een ou de pc laten repareren. De HCV bemiddelt tevens in het lenen van goedkope software. Uiter aard worden die wel van te vo ren op virussen gecheckt. We kunnen zo'n dertienhonderd verschillende virussen opspo ren." De speciale pc-shops van de HCV worden binnenkort gere organiseerd. De shop op het hoofdkantoor in Zoeterwoude gaat binnenkort dicht. Secreta ris Cor van der Schoor van de HCV hierover: "Er is een soort verzadigingspunt bereikt van bijvoorbeeld de verkoop van muizen. Bij bijna elk com puterpakket zit al standaard een muis. Daarom willen we in de shop alleen nog kleine arti kelen (onder de honderd gul den) verkopen. We denken daarbij aan inktlinten, papier, printerlinten en floppy's. Deze shop zal in het Bedrijfskantoor in Zoeterwoude blijven bestaan. We verkopen nog wel duurdere spullen, maar alleen op bestelling. Dat betekent dat je ongeveer een week moet wachten voor je het gevraagde in huis hebt." "Medewerkers blijven stimule ren om alles uit de computer te halen wat erin zit." Dat is de doelstelling van de Heineken Computer Vereniging (HCV), die in 1988 werd opgericht. Deelname aan deze vereniging kost dertig gulden per jaar. Voor dat bedrag kunnen de leden heel wat doen. Gerard Groenendaal, oplei dingsfunctionaris Technische Dienst bij Heineken Zoeter woude en bestuurslid van de HCV hierover: "Binnen de HCV zijn drie grote secties ac tief, namelijk Zoeterwoude, Bunnik en Den Bosch. In totaal hebben we zo'n 1100 leden, waarvan er ruim 700 uit Zoeterwoude komen. Iedere sectie organiseert diverse activiteiten op de thuisbasis. Dat kan bijvoorbeeld een cursus Word Perfect (WP) 5.1 zijn of een cursus D-base 4. Deze cursussen worden door een extern bureau gegeven. On ze leden en hun huisgenoten kunnen daar tegen een flinke korting aan meedoen." Maar de HCV doet nog veel meer. Zo verschijnt maande lijks het HCV-bulletin, een nieuwsbrief vol met nieuwtjes van de actieve vereniging. Ook kan ieder lid sinds kort met de meest uiteenlopende pc-vragen terecht bij een helpdesk. "Die vragen kunnen telefonisch of schriftelijk gesteld worden", vertelt voorzitter Cees Koppen van de HCV. "Coördinator van deze helpdesk is collega Piet Van links naar rechts: Cor van der Schoor, Gerard Groenendaal en Cees Koppen van de HCV Dijkhuizen. De helpdesk is op werkdagen geopend van 12.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Bekende vragen wor den uiteraard direct be antwoord, maar voor meer spe cialistische vragen worden deskundigen ingeschakeld", al dus Cees. Goedkope pc's Ook is het mogelijk via de HCV goedkoop een pc aan te schaf fen. Gerard Groenendaal hier over: "Veel leden hebben des tijds meegedaan aan het PC-dumpdag Omdat de shop in Zoeterwou de veel artikelen overheeft, wordt op 9 mei in de Eenden kooi een PC-dumpdag gehou den. Hier kunnen zowel leden als niet-leden de overgebleven artikelen tegen een sterk gere duceerde prijs kopen. Ook kun nen leden hier pc-artikelen die ze over hebben te koop aanbie den. In september houdt de ver eniging nog enkele zogenoem de landelijke 'demo-dagen', waarop fabrikanten en leden demonstraties kunnen houden. Daarbij kan worden gedacht aan nieuwe pc-programma's. Wie meer informatie over de Heineken Computer Vereni ging wil hebben, kan contact opnemen met het secretariaat, toestel 6387 in Zoeterwoude. «totok*

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 26