~7ë Heineken importeert al i4 tien jaar speciaal bieren. Om nog beter aan de steeds groeiende vraag te voldoen, is vorig jaar De Brouwketel B.V. opgericht. Dit bedrijf importeert en verkoopt voornamelijk Belgische specialiteiten. Maar ook enkele bieren van Brand en De Ridder zitten in het assortiment. De Brouwketel B.V. is een zelfstandige dochteronderne ming van Heineken, gevestigd in het Brabantse Rijsbergen. Dat ligt zo'n twintig kilometer voorbij Breda. Voorbij het laatste tankstation op Neder lands grondgebied, net voor de grensovergang naar België, is er nog een afslag naar het indus trieterrein Hazeldonk. Daar staat, temidden van transport en opslagbedrijven, het pand van De Brouwketel. Hoewel de gevel van het kantoorgebouw nog naamloos is, is het bedrijf gemakkelijk te herkennen aan de vele fusten en kratten op het emballageterrein. De grote hoe veelheid verschillende kratten zorgt voor een kleurrijk geheel. Ook binnen in het magazijn staan de merken van vele brouwerijen uit diverse landen broederlijk naast elkaar. Even als de grote variëteit aan glas werk en viltjes. Slagvaardig "We hebben ongeveer dertig verschillende bieren op fust en vijfentachtig op fles", vertelt Wim Derksen, voorheen pro duct-manager speciaal bieren binnen Heineken Nederland. Nu is hij marketing sales-ma- nager bij De Brouwketel. "De meeste bieren komen uit Bel gië. Maar we importeren ook uit Duitsland, Denemarken, Ierland, Groot-Brittannië, Tsje- choslowakije en sinds kort Mexico. We houden de markt ontwikkelingen goed in de gaten en kunnen daarop zono dig snel inspelen. Dat is het voordeel van een klein bedrijf als De Brouwketel. Door de kleine organisatievorm kun nen we slagvaardig werken, ook in de besluitvorming. Daarbij gebruikmakend van de grote kermis en andere goede zaken die een grote organisatie als Heineken in huis heeft." Actief Die slagvaardigheid is een van de redenen waarom De Brouw ketel is opgericht. Wim Derk sen: "Heineken is van origine een pilsbrouwerijDe import en verkoop van speciale bieren vraagt toch een bijzondere aan pak. De Heineken- en Amstel- vertegenwoordigers richten hun activiteiten op de pils- markt. Onze twee verte genwoordigers houden zich uitsluitend bezig met de ver koop van de speciaal bieren. Wij kunnen ons daardoor on derscheiden in een actievere promotie. Verder werken we samen met onder meer verte genwoordigers van brouwerij De Koninck, voor welk merk we sinds januari de exclusieve import in geheel Nederland hebben. En natuurlijk werken we ook samen met de Heine ken- en Amstel vertegenwoor digers." Een andere reden is dat door op richting van De Brouwketel De Brouwketel, een specia'

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 16