Even terug bij De Ridder Weinig schade na aardbeving Maastricht De niet-actieven van brouwerij De Ridder waren 6 maart even terug op hun oude stek. Voor velen was het een hernieuwde kennismaking met de Maastrichtse stad- brouwerij. De meesten waren er sinds hun pensionering niet meer geweest. Na de officiële ontvangst door directeur Rob Stevens, werd door brouwmeester Wim van Wijk een dia-presentatie ver zorgd. Uit de reacties daarop bleek de meesten dat er veel is veranderd op hun oude werk plek. Aansluitend konden de niet-actieven dat ter plekke gaan bekijken. Onder het genot van een Ridder biertje werd nog lang nagepraat door de oudge dienden en de huidige generatie medewerkers. De niet-actieven hebben deze spontaan georga niseerde middag als zeer positief ervaren. De aardbeving in Limburg in de nacht van 12 op 13 april heeft weinig schade aan gericht aan de vestigingen van Heineken, Brand en De Ridder in die provincie. Het was echter wel even schrikken voor onze collega's. "Je hoor de het aankomen", vertelt collega Paul Boesten, chef Expeditie van de dranken handel Maas Jeker B.V. in Nuth. "Het leek wel een ontploffing. Alles begon in huis heen en weer te schudden. Gelukkig ben ik er nog goed vanaf gekomen. Het huis vertoonde slechts één scheur en ook nog in een voeg. Maar het was wel een hele angstige ervaring." Vrumona-vertegenwoordiger Rik Bakker uit Herkenbosch kwam er minder goed vanaf. Hij woont tegenover de kerk, die door de aardbeving op in storten staat. "Ik was die vrij dag net getrouwd. Toen hadden collega's ons plagerig ge waarschuwd om de ramen goed vast te zetten voor het geval ze kapot zouden gaan tijdens onze huwelijksnacht. Twee dagen later gebeurde dat letterlijk. Het huis staat er nog wel, maar daar is ook alles mee gezegd." Café in puin De panden van Brand zijn niet beschadigd. Alleen café Le Journal in Roermond, dat eigen dom is van de Brand-brouwerij, kreeg een voltreffer. Hub Blezer van Brand: "Het café is vorig jaar voor heel veel geld ver bouwd. Omdat de verzekering waarschijnlijk niet uitbetaalt, zal onze brouwerij opnieuw diep in de buidel moeten tas ten." In Maastricht trilden veel bewoners als gevolg van de ramp hun bed uit. Ook werden enkele gebouwen beschadigd. De Ridder-brouwerij in Maas tricht bleef ongedeerd. Admi- nistratief-medewerker Jacques Nijpels van De Ridder: "We wa ren allemaal blij dat we meteen weer aan het werk konden gaan." Ook de Heinelcen-dran- kenhandels in Horst en Nuth kwamen er zonder schade van af. Paul Boesten uit Nuth: "De eerste twee dagen na de ramp was er echter nauwelijks con tact mogelijk met Roermond, omdat de telefooncentrale was uitgevallen. Onze vertegen woordiger moest daardoor persoonlijk de bestellingen in Roermond opnemen." Naam:ml\ Adres: Postcode Plaats: Vestiging:Persoonsnummer: Telefoonnummer: (Vul deze cheque helemaal in en stuur hem samen met zes Buckler- doppen naar de Redactie Vers van 't Vat, postbus 530, 2380 BD in Zoeterwoude. Uiterste inzenddatum is 18 juni 1992.)

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 14