Een huis vol eierdopjes De paasdagen zijn net achter de rug. Voor collega René Thomassen van Heineken Nuth daarentegen, is het elke dag een beetje Pasen: hij spaart al vele jaren eierdopjes! eierdoppen van mijn verzame ling gekocht en vanaf dat mo ment is mijn verzameling uit gegroeid tot wat het nu is. Ik heb er nu 618!" Spannend "Het is niet alleen het hebben van veel eierdopjes. Het verza melen en verkrijgen ervan is het leukst. De laatste tijd wordt het steeds spannender omdat ik er al zoveel heb. Ik moet nu echt zoeken en vooral een grote dosis geluk hebben om er een tegen te komen die ik nog niet heb. Daarvoor ga ik dan ook re gelmatig naar een rommel markt toe. Daar kom ik veel aparte eierdoppen tegen en na een beetje uitzoeken en afpin gelen, kom ik meestal wel met een paar nieuwe dopjes thuis. En als ik in een stad ben, loop ik altijd even langs een porse leinwinkel. Want ik koop ook weieens een nieuw eierdopje. Of een serie dopjes met bijvoor beeld de namen van de jaar getijden of maanden erop. Zo'n serie koop ik dan niet in één Internationaal De verzameling van René Tho massen bestaat uit allerlei ver schillende doppen van porse lein, aardewerk, tin, koper, zilver, hout, antiek of nieuw. "Ik heb zelfs een dop voor een eendeëi, een mini-dopje en een gehaakt eierdopje in mijn bezit. Ik weet nog precies waar elk exemplaar vandaan komt of van wie ik het gekregen heb. Zo komen er ook veel uit het buitenland; Oostenrijk, Italië, Duitsland, Amerika, Spanje, Frankrijk, Indonesië en Grie kenland. Die heb ik dan gekre gen als souvenir of zelf meege nomen van een vakantie. Dat is het leuke van verzamelen. Er komt bovendien nog meer bij kijken, want ze moeten natuurlijk ook een plaatsje in huis hebben. De meeste eier dopjes staan in de huiskamer in letterbakken. Die bakken maak ik zelf of ik koop ze. De rest van de verzameling staat nu uitge stald op een kast in de logeer kamer, omdat ik er in de huis kamer geen plaats meer voor heb. Misschien dat ik binnen kort een speciaal kamertje voor mijn eierdopjes inricht. Dan komen ze helemaal tot hun recht en kan ik tenminste weer uitbreiden. Mijn allereerste ei erdopje krijgt dan een ere- plaatsje, want die vind ik nog steeds het mooist!" René Thomassen werkt nu 21 jaar bij Heineken. Hij begon bij de Heineken-bierhandel in Echt, waarna hij via dranken handels in Horn, Roermond en Horst, uiteindelijk in Nuth als administratief medewerker bij drankenhandel Maas Jeker terecht kwam. Veertien jaar ge leden ging René naar een rom melmarkt in Tongeren. Daar zag hij een kraampje met een heleboel verschillende eierdop jes. René Thomassen: "Toen ik thuis kwam, bedacht ik me dat ik zelf ook een bijzonder eier dopje had. Ik kreeg het van een buurvrouw toen ik vijf jaar oud was. Na lang gezocht te heb ben, vond ik het. Er staat een af beelding op van twee spelende kinderen. Een paar weken later ben ik weer naar Tongeren ge gaan. Daar heb ik toen de eerste keer, want anders is het geen hobby meer. Zo had ik van de serie met daarop de maanden van het jaar zelf vier of vijf dop jes gespaard. De rest kreeg ik van mijn collega's toen ik ll^h jaar bij de zaak was. Ik krijg ook veel van familie en vrienden, die mijn hobby kennen. Dat wordt nu wel steeds minder omdat ze natuurlijk niet meer bij kunnen houden welke dop jes ik inmiddels wel en welke ik niet heb", aldus René Tho massen.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 12